Hlavní stan  |  České vinyly  |  Recenze  |  Rozhovory  |  Odkazy  |  Kapely

Hledané  |  Nabídka  |  Inzerce  |  Poznámky  |  O nás  |  Kontakt  |  English info


>>>   H l a v n í   s t a n

>>>   Úvodní stránka Vinyl Disk Musick určená pro veškeré novinky a informace o aktualizacích. Sociální sítě našeho online storu a labelu Magick Disk Musick.   >>>

  BEST CZECH VINYL DISK 2013 >>> | '12 | '11 | '10 | '9 | '8 | '7


>>> BERRY | 2015-01-27 >>>
Po svém zatím posledním řadovém albu "Ležatá osmička", které vyšlo v bohaté historii kapely jako vůbec první vinylové, přicházejí hanspaulští - opět skrze SUPRAPHON - s jeho PVC následovníkem TATA / BOJS "Strana A", nicméně nikoliv velkým albem, ale singlem. A to velmi speciálním - obsahuje dvě nové skladby, vychází na 10" černém vinylu na 45 otáček, disponuje speciálním retro obalem včetně vnitřního stylově potištěného discobagu. K oběma skladbám byly natočeny klipy, které si můžete spustit níže. Tata / Bojs děkují všem, kteří jim drží desetipalce!
>>> BERRY | 2015-01-26 >>>
WORLDHOOD "s/t" 7" EP (2012 No-Fi Records)
Divoká jízda těsnými žánrovými mantinely
Po dvou letech od svých prvních koncertů vydala pražská kapela Worldhood svoji první vinylovou desku, a sice v podobě bezejmenného 7" EP. Malý vinyl je realizován samizdatem, tedy přes vlastní značku Lo-Fi Records a na první pohled zaujme svým vzezřením. Plnotučný sítotiskový obal vyšel celkem ve dvanácti variantách, ve kterých jsou kombinovány jak barvy kartonu foldover obalu, tak barvy vytištěného loga. Samotný vinyl je pak čirý - průsvitný i průhledný. Potud - v souvislosti s rokem vydání - nadstandardní práce. ... více


>>> BERRY | 2015-01-25 >>>
Zřejmě nejdražší tuzemskou vinylovou deskou roku 2014 je titul ZRNÍ "Následuj kojota". Jedná se o historicky již druhý vinyl kapely, který vyšel samonákladem, aktuálně díky podpoře fanoušků přes crowfundingový server Katalyzátor. Oproti minulé desce je novinka víceméně prostá hitů, ale fanoušek nadmíru osobitého kapely i tak dostane vše, co od ní očekává. A s double vinylem i bonusy, považte sami - dva černé vinyly obsahují 6 skladeb navíc, balení pak rozvírací obal, potištěné vnitřní kapsy, inlaye, šestipanelový plakát a další jedinečné grafické prvky.>>> BERRY | 2015-01-23 >>>
Indies Records oslavili úctyhodných 25 let na scéně mimo jiné vydáním dvojalba z roku 1997, které tehdy vyšlo jen jako double CD. Aktuálně je tedy venku reedice a vůbec první vinylové vydání nezávislou scénou respektovaného počinu BITTOVÁ & VÁCLAVEK "Bílé inferno". Na vydání se nešetřilo, což se podepisuje na jeho vyšší ceně, nicméně za své peníze posluchač dostane adekvátní materiální a duchovní porci. Album si pochopitelně zachovalo status dvou disků, vychází tedy jako double LP, každý vinyl váží 180 gramů, jeden je bílý, druhý černý a jako komplet jsou zabalené v rozvíracím triple gatefold obalu se všemi texty a fotografiemi z nahrávání. Na obalu je kresba tehdy malého syna Ivy Bittové. Vydání se zhostila konkrétně divize INDIES SCOPE.


>>> BERRY | 2015-01-23 >>>
V řádné D.I.Y. kooperaci labelů a kolektivů, jmenovitě CECEK RECORDS, DIS-ŠRÖT RECORDS, FUSA RECORDS, GRF RECORDS, ULTIMA RATIO a UNITED CRUSTIES, doplněných dalšími podílníky vyšlo split 7" EP hard core - punkových kapel z Prostějova, respektive Znojma. Vinylový split BAD AGE "s/t" | DISFUNKCE MYSLI "s/t" obsahuje celkem 5 songů, černobílý, standardní foldover uvnitř s texty a jehla se projede černým zlatem.

 
 

>>> BERRY | 2015-01-23 >>>
Pražská grind core / gore grind kapela vydala u BIZARRE LEPROUS PRODUCTION vinylovou verzi svého třetího alba. Titul JIG-AI "Rising Sun Carnage" vyšel jako černý vinyl v nestandardním triple gatefold obalu.

 
 

>>> BERRY | 2015-01-20 >>>
Vlastním nákladem vyšla debutová deska rakovnickému shoegaze objevu roku 2014 - tedy rozhodně podle srdcí posluchačů, kteří se na ni složili na crowfundingovém serveru Hithit. Silné skladby debutu vzbuzují respekt něhou i hlukem, a to zdaleka nejen na území České republiky. Gramodeska MANON MEURT "s/t" je vyvedena zcela minimalisticky - černý vinyl, standardní bílý vnitřní sáček a jednoduchý barevný obal. O to působivěji rozezní v otevřeném posluchači strunu štěstí drážky vinylu.

 
 

>>> BERRY | 2015-01-19 >>>
Letos dvacetiletá strakonická hard core - metalová kapela vydala na sklonku minulého roku své aktuální 12" EP DELUSION "Long Rope" s pěti novými skladbami a cover verzí Kritické situace "Blaničtí rytíři". Černý vinyl, inlay. SxTxHxC strikes again.

 
 

>>> BERRY | 2015-01-17 >>>
Úplný závěr minulého roku (28.12.2014) byl ve znamení jedinečné kompilace pojmenované NA KREV, která zastřešuje pět českých D.I.Y. hard core - punkových kapel, jmenovitě ALIUSTERRA, MACGYVER, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE a EVIDENCE SMRTI. „Jméno kompilace se zrcadlí ve 12 písních, které se snaží zachytit všechny obsahové výklady, od zarputilosti, poctivosti, přes agresi, k pokrevnímu bratrskému spojení až po hodnoty, kterým dnešní doba poněkud nedopřává,“ uvádí krátký manifest na bandcamp profilu undergroundového spiknutí. Vydáno samotnými kapelami na tématicky červeném vinylu, s textovým inlayem a bonusovým CD-R. Nebýt inlaye, je přiřazování songů té které kapely na znalosti posluchače, jsou totiž promíchány, ale vše je zřejmý záměr určité jednoty záslužného a pozoruhodného díla mimo běžné koleje.

 

>>> BERRY | 2015-01-16 >>>
UNKILLED WORKER "Season Of Doom" LP (2013 Silver Rocket)
Experimentální polohu rozervaného debutu pohlcuje neukázněná psychedelie
Unkilled Worker debutoval vinylem otevřením ságy malých splitů řady Aran Epochal, kde předestřel svou tehdejší vizi, upouštění páry ve stylu bluesového post hard coru s maximálně naléhavým vokálem a textem. Tolik citace z dobové recenze UNKILLED WORKER "Illusions Of Nation" | ARAN EPOCHAL "Malej život" z roku 2009. ... více


>>> BERRY | 2015-01-14 >>>
U slovenského renomovaného vydavatelství PAVIAN RECORDS vloni vyšlo aktuální album Ivy Bittové. Gramofonová deska IVA BITTOVÁ "Entwine / Proplétám" byla nahrána v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře v Žďáru nad Sázavou a obsahuje 12 autorských skladeb, kterými první dáma tuzemské alternativní hudby refletuje svůj dosavadní život a zkušenosti, které jí přinesl. Album s ikonickým obalem vyšlo na těžkém 180 gram vinylu a je věnováno Václavu Havlovi.


>>> BARVÁK | 2015-01-14 >>>
Vůně tlejícího listí, mlha a chlad ranních mrazíků. Podzim pomalu předává vládu zimě, denní světlo ustupuje a temnota ohlašuje svojí vládu. Severní vítr je krutý a je cítit hnilobou a smrtí. Ze země INSANE SOCIETY RECORDS přináší k vašim uším nejnovější závan zoufalství a zmaru nové LP pražských MÖRKHIMMEL "Ostří černé kosy zní". Várka nekompromisních úderů těžkého kovu, zpěv prokletých ozývající se z podsvětí, zvuky světa hroutícího se v popel. Pohřební slavnost optimismu, kde čas se jen líně vleče a falešná víra leží dávno zpitá pod stolem. Zoufalé činy zoufalých lidí. Celkem osm dějství odhalující podstatu bestie, na jejichž konci zůstanou jen střepy rozdupaných růžových brýlí. Osm skladeb s chorobným zvukem z čestického Hellsoundu a špínou dávno zašlých časů. Česky zpívané texty jazykem zapomenutých pohanských svitků. To je nový Mörkhimmel, to je váš osud. Straňte se světla neb Ostří černé kosy zní!
(Zajímavostí je, že z nahrávání téhle desky si kapela odjela zahrát na loňský ročník Magick Musick 2014, kde z Boudy málem udělala kůlničku na dříví. - pozn. Berry).

 
 

>>> BERRY | 2015-01-13 >>>
Kontroverzní bez příčiny, tak by se dalo charakterizovat aktuální album cover verzí na motivy jednoho období českého undergroundu, nové vlny a punku. LP TVRDÝ/HAVELKA "U nás v garáži" vyšlo v kooperaci labelů INDIES HAPPY TRAILS a POLÍ PĚT a dovoluje si naprosto po svém interpretovat kultovní skladby, nabourávat jejich nedotknutelnost, právě což se mu částečně stává osudným. Černý vinyl vyšel v gatefold obalu s povedenou a dílu poplatnou, minimalistickou grafikou.>>> BERRY | 2015-01-13 >>>
Tam, kde v minulým století skončila Kritická Situace, tam v tomhle začala Hanba. Debutová deska členů Pipes and Pints, Lahar, Repelent SS a dalších, HANBA "Silou kovadliny" vyšla 3. 10. 2014 u DAMAGE DONE RECORDS jako černé zlato, kterému předcházela striktní stovka na purpurovém vinylu se speciálním sítotiskovým přebalem pro poštovní objednávky. Deska je jak uragán a aurou hardcoru pro masy, nemyšleno jakkoliv pejorativně.>>> BERRY | 2015-01-11 >>>
V aktuálním magazínu FULL MOON (#45) píšu sloupek o domácích 10" deskách, pod kterým je malý test, o němž více v tištěném časopise. Téma deseti palcových desek je nicméně aktuální, vloni jich vyšlo zatím nejvíc v novodobé historii tuzemského vinylu. Celkem sedm nosičů a osm titulů, započítáme-li jednotlivé strany dotčených splitů. Pro osvěžení připojujeme náhledy a pro zamyšlení anketu. Hlasujte. A berte to celé jako předzvěst tradiční velké ankety BEST CZECH VINYL DISK, která i letos bude počítat s vašimi jedinečnými hlasy.


 

Miniaplikace

>>> BERRY | 2015-01-08 >>>
INSANE SOCIETY RECORDS přišli na konci minulého roku s výjimečně zpracovaným split 10" EP GRIDE "s/t" | SIDETRACKED "s/t", tedy aktuálními náložemi tuzemských mistrů fast core / grind coru a výbušných amerických power violence kolegů. Plnotučný ruční sítotiskový obal v pěti barevných variantách, rozvírací vnitřňák, ruční řezání. Srdečný přístup k realizaci parádní edice z díla přímo tryská.


>>> BERRY | 2015-01-08 >>>
V roce 2014 přineslo svoji třetí vinylovou desku neuchopitelné a přitom stále velmi příjemné zjevení na tuzemské alternativní scéně, duo Dva. Novinka dostala název DVA "Nipomo" a vyšla samizdatem na značce LABEL HOMETABLE na průsvitném clear vinylu včetně inlaye obsahujího původní texty ve vlastním jazyce přeložené do češtiny i angličtiny.>>> BERRY | 2015-01-06 >>>
PATHOLOGIST "Grinding Opus Of Forensic Medical Problems" PD (2013|04|20 Nasphyr Personal Demon Records)
Jednen z nejvýtečnějších vtipů, jak udělat reedici
Recenzi na toto album jsme psal v době vydání, kdy jsem si vedl přísný statistiky, na základě nichž teď mohu uvést, že se jednalo o mou historicky 98. oficiálně napsanou recenzi, která byla později publikována. Proč to uvádím? Ke druhému řadovému albu Pathologist mám silný vztah a svůj aktuální pohled protnu několika myšlenkami z 20 let starého památného článku. ... více


>>> BERRY | 2015-01-06 >>>
Letošní ročník festivalu organizovaném při serveru Vinyl Disk Musick a labelu Magick Disk Musick, tedy MAGICK MUSICK 2015 proběhne regulérně v sobotu 20. 6. 2015. Zatím je k dispozici startovní info web a založené události na sociálních sítích, kde lze - právě kromě kmenového webu - průběžně sledovat aktuální informace. Jména kapel a performance budou doplňovány postupně, na základě potvrzování účasti.

Festivalový web
Událost na facebooku
Akce na bandzonu
Událost na Google+


>>> BERRY | 2015-01-05 >>>
Na sklonku minulého roku vyšlo samizdatem debutové LP projektu fascinovaného analogovými syntetizátory 70. let, za kterým stojí Aleš Vejnar známý z krkonošské kapely Cémur Šámur. Tři roky vznikala deska AVARP "s/t", polyvinylchloridový talíř oscilující ve vesmírech, resp. žánrech electronica, ambient, psychedelic či space rock. 180 gramové LP, rozvírací obal, inlay. Ve všech směrech krásná práce s důrazem i na poslední detail, jaký si lze jen vybavit. Více v chystané recenzi.>>> BERRY | 2015-01-05 >>>
Po Magick Disk Musick a Monster Nation, kteří se v minulosti zhostili vinylových edic a reedic Hypnos, zaceluje prázdné místo ve vinylografii této mocné tuzemské death metalové kapely značka NASPHYR PERSONAL DEMON RECORDS, která na sklonku roku 2014 vydala 3. řadové album kapely, HYPNÖS "Rabble Manifesto", původně vydané v roce 2005. Černý vinyl vyšel v nákladu 399 kusů a závěrem nutno pochválit zdařilou grafiku a téměř až hypnotické barvy obalu gramodesky.


>>> BERRY | 2015-01-04 >>>
Jak je dnes již často nezbytnou praxí, nad kterou se sběratel nepozastavuje, nová alba i relativně velkých tuzemských kapel vychází samizdatem, pod vlastní značkou kapely. Nejinak je tomu u titulu MŇÁGA & ŽĎORP "Made In China", který vyšel na vinylu u SURIKATA RECORDS. Název desky "Made In China" není samoúčelný, nové dlouhohrající album této stále svěží kapely bylo kompletně nahrané v Číně.>>> JASICCA | 2015-01-04 >>>
OHM SQUARE "A Curious Place Between Souls And Atoms" LP (2014|02|24 Deadred Records, Starcastic Records)
Symbióza atomů a duší
Tahle pozoruhodná deska vyšla už v únoru roku 2014, ale jako by zůstala mimo větší pozornost tuzemských médií. Na tuto skutečnost může být odpovědí jistá neaktuálnost žánru nebo spíše jeho současná plavba tak trochu mimo kurz, který je momentálně nasměrován obecně více k netradičnímu pojetí popu, než netradičnímu pojetí elektroniky. To bych ale vzala velmi zeširoka. ... více


>>> BERRY | 2015-01-03 >>>
A od DOOMENTIA RECORDS nesběhneme ani v další novince, kterou je 7" SP FORGOTTEN SILENCE "Re: Retro '93". Historický šestý 7" zářez v diskografii moravských náladotvůrců představuje dvě cover verze z roku 1993, a sice mocné skladby ATHEIST "Mineral" a PESTILENCE "Personal Energy". Inlay, černý vinyl, limitovaná edice 300 kusů.>>> BERRY | 2015-01-03 >>>
Stran tuzemské vinylové scény rozhodně nepodléhá zahálce tuzemský label DOOMENTIA RECORDS. Jedním z jeho nedávných loňských titulů je LP BRUTALLY DECEASED "Black Infernal Vortex", nebo-li ortodoxní syrový old school švédský death metal s přepoctivým vokálem. Druhé řadové album kapely, 9. skladeb, černý vinyl, inlay a velký plakát. Zajímavostí budiž, že grafika LP je mírně odlišná od dřívě vydaného digipacku. LP edice tradičně zabíjí v duchu Doomentia Records.


>>> BERRY | 2015-01-02 >>>
V říjnu 2014 vyšlo druhé vinylové album folkového a popového dua - Marie Kieslowski a Davida K. Pomahače. Album KIESLOWSKI "Mezi lopatky" bylo vydáno opět u labelu INDIES SCOPE a duo jím navazuje na zatím stěžejní, druhou řadovou dlouhohrající desku své tvorby, předloňský titul KIESLOWSKI "Na nože".>>> BERRY | 2015-01-02 >>>
Plzeňská folk - punková kapela přišla vloni skrze SISYFOS RECORDS se svým aktuálním albem, které vyšlo po 22 letech od debutu opět na vinylu. Tentokrát bílém. ZNOUZECTNOST "Beat Simplicitas" je po všech stránkách dotažená deska, a to od vlastní, okamžitě rozpoznatelné hudby - aktuálně v základním punkovém obsazení - přes texty s životním nadhledem, až po vnější podobu - střízlivou, ale o to působivější grafiku, už zmíněný bílý vinyl a vnitřní booklet s texty a tematickými fotografiemi v rozsahu 24 stran. Na tohle nikdy žádný download nedosáhne, to je výhradní jistota nepřekonatelného a nedostižného fyzického formátu všech dob.


>>> BERRY | 2015-01-02 >>>
U slovenského labelu METAL AGE PRODUCTIONS vyšlo v létě 2014 split 10" EP CONTRASTIC "Jařmo" | ATTACK OF RAGE "s/t". Parádní comeback Contrastic, v pěti skladbách je síla celého alba. Grind core, death metal, electronica, experimental. Rozmanité, úderné, nesmlouvavé. Gatefold obal, černý vinyl. Na jeho druhé straně nabízí slovenští Attack Of Rage pět rychlých a syrových skladeb v mateřštině a stylech death metal, grind core i hard core.>>> BERRY | 2015-01-01 >>>
Třetí album táborské alternative / indie kapely se zřetelným odkazem k Pink Floyd, to je titul PLEASE THE TREES "A Forest Affair". Zatímco původní vydání, které jsme recenzovali v minulosti (vizte za odkazem PLEASE THE TREES "A Forest Affair") je vyprodané, v prosinci 2014 spatřila světlo světa limitovaná reedice 100 kusů s novým obalem a uvnitř na clear vinylu. Vyšlo znovu u STARCASTIC RECORDS, kde je download kód nepsanou samozřejmostí.


>>> BERRY | 2015-01-01 >>>
Alternativní rock z Vrchlabí, mini big band z Krkonoš právě vydává své čtvrté řadové album CÉMUR ŠÁMUR "Rodinka", historicky druhé na vinylu. Vyšlo samizdatem v limitované edici 100 kusů na černém 180 gramovém vinylu v barevném vnitřním i vnějším obalu. Součástí edice je i kupón pro stažení alba v elektronické podobě.


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 1 5

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 1 4

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 1 3

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 1 2

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 1 1

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 1 0

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 0 9

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 0 8

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 0 7

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí


>>>   A r c h i v   n o v i n e k   2 0 0 6

1. čtvrtletí  |  2. čtvrtletí  |  3. čtvrtletí  |  4. čtvrtletí

nahoru | Hlavní stan


Srpuls.CZ | Vdmusick © Λ-Ω Magick Disk Musick 

NAVRCHOLU.cz
MS IE [Win] 6.0 & Mozilla Firefox [Win] 1.5.0.4 >> 1024x768 pix.
< mediální partneři Vdmusick a další užitečné webové stránky >
< doporučený leštič monitoru a spořič obrazovky >