Hlavní stan  |  České vinyly  |  Recenze  |  Rozhovory  |  Odkazy  |  Kapely

Hledané  |  Nabídka  |  Inzerce  |  Poznámky  |  O nás  |  Kontakt  |  English info


>>>   R e c e n z e   >>>   FEAR OF EXTINCTION "Winter Extinction 2012 Tour EP"

English version is not available now>>>   E n g l i s h   >>>   

>>> MERŤÁK | 2012-07-03 >>>

FEAR OF EXTINCTION "Winter Extinction 2012 Tour EP"

7" EP
(2012 Anarchist Black Cross, Phobia Records, Riotstarter Records)

Zimní nahrávka s letním obsahem

Pankáči Fear of Extinction z Prahy vyrazili v únoru letošního roku na menší turné převážně po střední a východní Evropě a vzali sebou tenhle sedmipalec, který vyšel v limitovaném nákladu sto padesát kusů. Ovšem stejně jako u předchozího sedmipalce téhle smečky, i zde jde opět o starší vály, jež se objevily na jejich první nahrávce - tedy kazetě - která vyšla začátkem loňského roku, nicméně nahrána byla už v létě roku předcházejícího (název recenze je tedy zcela nasnadě). A právě díky stáří nahrávky máme možnost slyšet tenhle pražský sypec ještě v sestavě ve čtyřech a s původním bubeníkem. Fear Of Extinction zde tedy tvoří duo členů kladenských Jonestöwn, což je Kanár na basu a Roman na kytaru, dále Mirek z profláklého labelu Phobia Records a bubeník z pražských Angry Brigade, Rich.

Obal téhle nahrávky je černobílý xerox na obyčejném papíře se starým logem kapely vpředu. Ostatně vše je děláno v duchu D.I.Y., však i tak na zadní straně najdete soupis zimního turné, anglické texty a loga vydavatelů. Vinyl je černý a bez potisků středových labelů, takže je na každém, co si zvolí jako první a co jako druhou stranu. Je fakt, že tvořivosti se meze nekladou a každý si tak může onu chybějící grafiku sám doplnit podle svých představ a možností. I tak může tahle celková jednoduchost někoho zmást, ale hlavní je zde stoprocentně především hudba, a ta je v případě Fear Of Extinction opravdu hodně dobrá! Po nahození desky pod gramofonovou přenosku se totiž okamžitě valí našlápnutý d-beat/crust ala staré Švédsko. Vály s názvy "Never", "Waste", "Plastic Smile" a "Feral Pack" jsou rychlé, syrové a dostatečně špinavé, takže vinyl je za pár minut poslechnut z obou stran. Co se mi hodně líbí, je poněkud chrčící basa, která je opravdu dostatečně slyšet, a s kytarou, jež pálí jeden crustový riff za druhým, tvoří pěkný tandem. A to ještě nemluvím o zpěvu, kterému je celkem i rozumět a působí dostatečně nasraně, což kapele jen přidává. Stejné je to i u bicích, tady se zkrátka poznají léty protřelí muzikanti a nadšenci. Neříkám, že jde o kdovíjak zvukově dokonalou nahrávku, ale pokud máte rádi syrovost starých punkovek hlavně z osmdesátek, není asi moc co řešit!

Texty jsou tak nějak klasicky v hardcore-punkové rovině, tedy především kritika lidského chování spojeného především s pokrytectvím, či proti přetvařování a falešnému kázání toho, co je nebo není zrovna v pořádku. Navíc vál "Feral Pack" kapela věnovala přímo sama sobě: „Feral Pack, We are here, Feral Pack, Ugly Pigs. Fear of Extinction“. Víc k tomuto vinylu asi nemusím dodávat, protože kdo bude chtít, určitě si k němu - a vůbec ke kapele samotné - cestu najde (pokud tak již dávno neučinil).

Nakonec snad mohu ještě přece jen doplnit, že od loňského roku kapela hraje nově s bubeníkem Chosém z rozpadlých Process Of Decay a druhým kytaristou Petrem z taktéž rozpadlých PNS. Jsem tedy zvědav, co tahle skupina vytvoří za nahrávky v této sestavě a jestli se je podaří zachytit i do vinylových drážek, protože na koncertech to zatím vypadá jako krok správným směrem.

Recenze | Hlavní stan


Srpuls.CZ | Vdmusick © Λ-Ω Magick Disk Musick 

NAVRCHOLU.cz
MS IE [Win] 6.0 & Mozilla Firefox [Win] 1.5.0.4 >> 1024x768 pix.