Sušický rockový puls  XLI. ( 3/2004 )

 

[ vyšlo v Sušických novinách č. 13/2004 dne 25. 6. 2004 ]

 

Rock na Santosu 3.

 

      V sobotu 5. června 2004 se konal třetí ročník festivalu Rock na Santosu, který je nedílnou součástí tradičního pivního závodu zvaného "Běh opic". Zatímco účastníci soutěže dobíhali do cíle - na místo konání festivalu - kde vypili poslední páté soutěžní pivo a zapsal se jim výsledný čas, za který oběhli pět předem stanovených sušických pohostinských zařízení, na pódiu se rozezněly první tóny rockových kapel.

 

      Tou startovní byla letos v Sušici dostatečně zviditelněná domácí stálice JSME LISTÍN.Y., která svým folkrockem festival jaksepatří nastartovala. Nabídnutý program se skládal z osvědčených zažitých kousků, přičemž byl kladen důraz na aktuální druhé demo "Pouštění draků". Škoda jen toho, že kytarista a zpěvák Petr již upustil od vtipného uvádění toho kterého songu, což bylo jistě oživením a vítaným prvkem na letošních koncertech Stínů. Dobrý standart.

 

      Druzí a poslední domácí se představili ASISTAR_T, které z pochopitelných důvodů (jsem personálně zapleten) nebudu hodnotit na tomto místě...

 

      Za plánované, ale z různých důvodů odpadlé skupiny (Monophonic, Peshata a U2 Pop Revival) na poslední chvíli zaskakující táborské kvarteto JAPAMATA JAM PIT zahrálo vesměs kvalitní mix rockově procítěného hardcoru, bylo vtipné a rozloučilo se slovy, že pokud někomu jeho vystoupení nestačilo, mohl na ně zajet ještě do Plzně, kde pak pokračovalo ve hraní večer. Mladá kapela s rytmikou ze spřízněných F.O.B. je jistým příslibem do budoucna.

 


    

JSME LISTÍN.Y.                         JAPAMATA JAM PIT


 

      Sušici dostatečně známá DEVEROVA CHYBA - shodou okolností rovněž z Tábora - předvedla, jak se dá hrát ostrá muzika bez kytary. Dvě syrové baskytary a bicí - to byla rytmická hostina, při které se nezřídkakdy trhaly struny. Plné nasazení a projev odpovídá nespočtu koncertů, které trio absolvovalo po celé Evropě. Parádní vystoupení.

 

      Asi nejlepší zvuk na letošním ročníku vyfasovali mostečtí BEZ PEŘÍ, kteří se v Sušici rovněž už výborně vyznají. Svou procítěnou alternativní produkcí, jež se dala vychutnávat doslova každičkým tónem, patřili jistě k prvnímu vrcholu akce. Zahráli průřez svými dvěmi kompakty, rozpohybovali první figury a všem dokázali, že tu rozhodně nehráli naposledy.

 


    

DEVEROVA CHYBA                         BEZ PEŘÍ


 

      UŽ JSME DOMA byli - tak jako vždy - definicí dokonalé alternativy ve všech směrech. Tenhle styl přiklepli i na své novince "Rybí tuk" (2003), ze které hráli ponejvíce, nicméně dostalo se i na starší songy. Po ovacemi a nadšením přijatém koncertu museli přidávat, a tak došlo na stařičkou vypalovačku "Hollywood". Škoda, že přes vše napsané neuvedli příznivce do pohybu.

 

      Jednoznačně největším propadem festivalu byl šraml pojmenovaný TŘI SESTRY REVIVAL BANDA. Za prvé - nemám ponětí proč "revival" (kontroverzní) skupiny, která stále existuje a za druhé - proč takový ohlas, ptám se po shlédnutí hráčských výkonů a značně pokleslé úrovně zábavy (k mému zděšení se naplnil celý parket a - kéž je můj dojem mylný - většina příchozích byla na vrcholu blaha). A to při svém střízlivém hodnocení odhlížím od toho, že orchestr své vystoupení přetahoval, čímž zkrátka vyškrtl poslední skupinu, na kterou se již bohužel nedostalo kvůli vzniklému časovému skluzu.

 


    

fire performance


 

      Avizované překvapení festivalu spočívalo v ohnivé šou, kdy partička nadšenců žonglovala se zapálenými ohni na řetězech. Performance byla za plné tmy velmi efektní (viz. ilustrační foto výše).

 

      INSANIA tady hrála i před rokem a zopakovala svůj vysoký standart nyní rozšířený o špinavé a syrové žalmy z nové fošničky "OUT". Lidi se opět rozpohybovali, nyní však mohli nad náplní cynických písniček plných černého humoru a mystiky i přemýšlet. (Pozn. Mám za to, že kdo holduje produkci Tří sester je IN, ale Insania chce být, byla, je a bude vždy OUT!!!)

 


    

INSANIA                         UŽ JSME DOMA


 

      Harcovník PHIL SHÖENFELT se svou doprovodnou družinou SOUTHERN CROSS festival pomalu uzavřel. Anglicky zpívané melodické písničky byly procítěné a precizně odehrané ve spanilém zvuku, o který se postaral jejich vlastní člověk, který svému řemeslu opravdu rozuměl.

 

      Na připravené U-MUSIC se již bohužel nedostalo, nicméně ještě na pódiu odkázali přítomné alespoň na své webové stránky (www.u-music.net), kde si mohou jejich hudbu poslechnout. Naživo snad za rok nebo na podzim?

 

      Přesně dvanáctihodinový maratón devíti kapel doprovázelo deštivé počasí, což bylo jednou z vad na kráse plné účasti. Tou druhou byla propagace, která zvadla nejprve na nevýrazném malém plakátu a posléze na trestuhodně řídké četnosti jeho vylepení. Nízká účast pořadatelům nezaplatila ani náklady, tudíž z benefičního festivalu pro Dětský domov nic nezbylo. Tak doufejme, že za rok se kromě muziky povede i to. Organizátorům, nadšencům, které sušická rocková scéna potřebuje jako sůl, to upřímně přeji!

 


    

v pohybu...                                                      PHIL SHÖENFELT & SOUTHERN CROSS


 

-FBB-   vyfotografoval: -fbb- 

 

Sušický rockový puls online: www.srpuls.cz

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz