Sušický rockový puls  XXXIX. ( 1/2004 )

 

[ vyšlo v Sušických novinách č. 4/2004 dne 20. 2. 2004 ]

 

Sušický rock 2003

 

     Rok 2003 je dávno pryč, ale ohlédněme se za ním ještě jednou v souvislosti s rockovým životem na Sušicku.

 

     Z osmičky zde víceméně aktivních kapel si za uplynulý rok můžeme dát do pomyslné závorky hard´n´heavy fajnšmekry DRAGON a rockery POMERANČOVÝ DŽUS. První snad jen sporadicky zkoušeli uzavření ve své zkušebně, druzí odehráli dva koncerty, prodělali krátkou mrtvici, přijali nového bubeníka Jirku Pláničku a obnovili se především pro plánované pořízení demo nahrávky.

 

     Jejich pravým opakem je čím víc tím dál rozjetější smrtonosná MORTIFILIA, která odehrála na tři desítky kšeftů křížem krážem po celé republice, zúčastnila se turné Voice Of Carnyx 2003 a svůj jubilejní, historicky 100. koncert oslavila v rakouském Innsbrucku, kde si na pódiu výborně počínala třeba vedle tamních Deprešion. V dubnu natočila promo demo „Transformation“, které však není určené k veřejnému šíření - tím bude až debutové album, které by mělo vyjít v průběhu tohoto roku.

 

 

 

Zřejmě nejaktivnější sušická kapela roku 2003, MORTIFILIA (8. 11. 2003, Tradiční kloub)

 

     Velmi podobně si počínali bluesrockoví dělníci ČERNÝ SVĚTLO, kteří nadále obráželi akce společně s Katapultem, jimž dělají již nějaký rok stálou předkapelu.

 

     Podle kritiků neuchopitelní ASISTAR_T odehráli 8 koncertů (mj. v Mostě, Táboře a Kralupech nad Vltavou) a kromě kompilace Anomalous Silencer 6., kam přispěli jednou skladbou, zveřejnili debutové promo demo nazvané „Dívky z kraje u Gondaru“, kterým o sobě dali vědět tuzemským magazínům a internetovým ´zinům.

 

     V pořadí své druhé demo natočili na sklonku roku i domovníci Tradičního kloubu, JSME LISTÍN.Y. To jejich však na zveřejnění stále čeká a objevit by se mělo právě v těchto dnech. Jinak koncertovali zpola na domácí půdě, zpola „venku“ třeba po boku spřátelené Venušechy.

 

     Nejpočetnější kapela s nálepkou „funny funky echo music“, VENUŠECHA se živě prezentovala a své početné publikum bavila především po okrese a párkrát v Kloubu.

 

     Řezbáři SLAX stihli akcičky čtyři, představili nového bubeníka Honzu, zpěváka Macána a kytaristu Millhouse (který zprovoznil jejich nové internetové stránky) a chystají se na nahrávání v pořadí druhého dema, které by mělo vyjít v první polovině tohoto roku.

 

     Co do centra koncertů uskutečněných v Sušici, tímto nadále zůstává Tradiční kloub, který byl po pěti letech od svého vzniku v polovině minulého roku zrekonstruován do skutečně luxusní podoby. V jeho prostorách - často jediným domácím útočištěm místních kapel, které v následujícím výčtu vynechám (kromě Dragonu a Slaxu si tu zahrály všechny) - v minulém roce vystoupili například: SUN INSIDE, HEAD DOWN, JOLLY JOKER AND THE PLASTIC BEATLES OF THE UNIVERSE, WAAWE, DEVEROVA CHYBA, BEZ PEŘÍ, SCHWARZE AUSIG, HOUPACÍ KONĚ, JABLKOŇ, ASMODEUS, COLP, INSANIA, TCHOKOLA, SOME OTHER PLACE, C či SLOW FINGERS. Koncertních akcí tu proběhlo daleko více, nicméně tyto lze považovat za stěžejní. Není to mnoho, ale rozhodně vůbec ne málo s přihlédnutím k faktu pravidelného prodělku, který ochotně a věrně doprovodil téměř každou akci.

 

 

 

Jihočeští COLP na NOVEMBEER FEAST II. konaném 8. 11. 2003 v Tradičním kloubu

 

     Daleko lépe na tom byly letní festivaly, vůbec nejpříjemnější živé produkce pod otevřeným nebem. Tou první byl MAJÁLES sušického Gymnázia, tradiční akce tradičně obsazená především místními spolky, které zahrají a nabídnou co je u nich nového. Zábava a pohoda.
Ve středně velký festival přešel od předešlých ročníků
ROCK NA SANTOSU, o kterém jsem referoval podrobně ve 37. díle a jehož hvězdami se nepochybně stali INSANIA a VYPSANÁ FIXA. Výborně zvládnutý a dostatečně navštívený festival, který je součástí pivního závodu - tzv. Běhu opic - finančně podpořil Dětský domov v Sušici.
Největší festival
ŠUMAVA ROCKS povstal po desáté, nejen sušickému publiku nabídl třeba legendární THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, byl tradičně hojně navštívený a finančně podpořil Základní školu v Petrovicích.
Na konci prázdnin Santos - stěžejní (a zároveň jediné využívané místo všech proběhnutých open air festivalů v Sušici) - rozezněl
BEAR FEST, především tvrděrocková, organizačně lehce chaotická akce, jíž vévodili jména jako COWARD či IN MOTION.
Doufejme, že se letos všech čtyřech festivalů ve zdraví nadějeme. A nejen jich.

 

     Pár živých akciček proběhlo i v Čermné u Sušice, nicméně dávný lesk Boudy zde pomalu zachází…

 

     Taková jest v kostce sonda do roku 2003. Letošní rok se co do rockových aktivit začíná pomalu probouzet. Doufejme, že bude minimálně tak vydařený, jako ten minulý!

 

připravil: -FBB-

vyfotografoval: -zod-

 

Sušický rockový puls online: www.srpuls.cz

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz