Sušický rockový puls  XXXVIII. ( 5/2003 )

 

[ vyšlo v Sušických novinách č. 16/2003 dne 5. 9. 2003 ]

 

ŠUMAVA ROCKS X.

Open Air Music Festival

 

     Dinosaurus sušické rockové scény, festival Šumava Rocks, se v sobotu 19. července 2003 zjevil jistě více jak tisícovce posluchačů a přihlížejících už podesáté a v plné síle.

 

     Hned z fleku se začalo naplno speciálním vystoupením favoritů MONKEY BUSINESS, jejichž hodinka se skládala ze sladkých, líbivých a milých vykopávek z nejen „osmdesátek“, se kterými ve své době bodovali třeba Durani, George Michael nebo Bee Gees. Se svou asistentkou jsem přišel na avizovanou čtrnáctou hodinu, ale masivní fronta táhnoucí se ještě daleko před kamenným mostem nás odradila, tudíž jsme byli přítomni jen audio složce jistě zajímavému koncertu Business. Z obchodního hlediska skvělý tah a fest jel hned zkraje plnou parou.

 

     Dokladem toho byli i druzí nasazení, hranicko-pražští NOVEMBER 2ND v čele s pestře zpívající kytaristkou Sašou Langošovou, kterou výborně doplňovala sehraná kapela a ve vedru, které na Santos dolehlo (vůbec bylo nejtepleji za několik posledních ročníků) byla jejich písničkářská produkce po vzoru Alanis Morissette příjemným osvěžením.

 

 

 

Zpěvačka a kytaristka Langošová byla se svými NOVEMBER 2ND překvapením festivalu

 

     Ani následující mladá partička pojmenovaná po čínském mistru pink-pongu IAN SEN se nejevila zle, smíchala co se z odlehčených žánrů dalo (funky, pop, hip hop, …) a byla neúnavná a samotným vystoupením ruku v ruce s reakcemi publika nadšená až do samého konce.

 

     Říznějšího tónu se ujal WALDA & GANG, revivalová kapela drhnoucí letité tutovky Waldy Matušky v čele se zpěvákem, který vypadá fakt jako Waldemar ve středních letech (jak mi předem prozradil pořadatel Luboš v našem nedávném rozhovoru o festivalu) a právě tak i zpívá. Věrně, nenuceně a s gustem. Pěkně odehrané covery měly šťávu, drajv a lidi se bavili.

 

 

 

Walda a jeho gang se do toho pořádně opřeli

 

     Po několika letech se vrátila na prkna co znamenají „beat in“ kultovka BURMA JONES v čele s Bohoušem Josefem a rozbalila mezi přítomné svý starý tutovky včetně největšího hitu (název si každý jistě sám doplní), po němž musela ještě přidávat. Kotel před pódiem v tu chvíli nabíral razantních rozměrů.

 

     Výdech přišel s tombolkou o různé zajímavé ceny a pak už tradičně vlekle nazvučoval ansámbl - na festivalu jednoznačně nejstarší kapela (letos bude mít nějakých pětatřicet let) - legenda legend THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE. Koncertem postupně zazněly stěžejní hity této pozoruhodné a ve své době jistě odvážné formace. Místy disharmonické, však zvukově dobře zarámované představení ale postrádalo život - kapela v podstatě strnule odehrála playlist a písničky zdaleka nevyzněly tak, jak by hrály kdyby byl na pódiu předčasně zesnulý Mejla Hlavsa. A lidi tomu dali svou umírněnou odezvou bez nějakého většího pohybu jasně za pravdu.

 

 

Legendární THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE působili sice unaveně, ale příznivce před sebe pochopitelně lehce dostali

 

     Druhou hvězdou večera byl newyorčan Hiram Bullock se svou kapelou HIRAM BULLOCK GROUP. Trojice dle moderátora rozpoutala peklo a nutno mu dát za pravdu – směs rocku, funku, jazzu a blues byla živelná, nespoutaná a na poslech jako utkaná, ale na lidech šlo poznat, že Bullockovu tvorbu zkrátka neznají. Méně někdy znamená více a dlouhý koncert lidi zkrátka unavil.

 

      To si snad vynahradili při domácích J.A.R., kteří si dnes zahráli na festivalu posedmé a jejichž - dle očitých svědků katastrofálně nazvučené - produkci jsme vzhledem k pokročilé hodině již nezůstali přítomni a jistě pak i při festival uzavírajících – opět dle vytrvalců krátce (protože tak pozdě) hrajících - SOUTHPAW

 

     Co do moderování akce, desátého ročníku se opět ujal Zdeněk Suchý, jehož tradiční slova vtipně doplňoval téměř nemluvný MVDr. Klusáček, který mezi lidmi vybíral nejkrásnější pár či nejlepší tanečníky a ty pak na pódiu odměňoval cenami.

 

     Letos organizátoři Šumava Rocks, respektive návštěvníci svým zaplaceným vstupným podpořili mj. Základní školu v Petrovicích a za to se jim dostalo odlehčené a příjemné muziky během nevšedně stráveného letního dne.

 

     Více o festivalu (historie, kapely, fotografie, galerie, plakáty, atd.) zde: www.freedom.cz/sumavarocks

 

   Připravili: -FBB- & -DBB-

 

Fotografie: Michal Fišer

 

Sušický rockový puls online: www.srpuls.cz

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz