Sušický rockový puls XXX. ( 5/2000 )

 

[ vyšlo v Sušických novinách č. 17/2000 dne 22. 9. 2000 ]

 

      Jubilejní 30. díl Sušického rockového pulsu připadá na zevrubné shrnutí klubových koncertů ve druhé třetině tohoto roku, připomenutí čtyřech větších či menších festivalů, pozastavení se nad životem místních kapelek a vůbec zhodnocení sušické rockové scény v závěru prázdnin kulatého roku 2000.

 

      Ve výše zmíněném časovém úseku nabídl Tradiční kloub více jak deset vydařených koncertů, kterými stále se tenčící procento akce podporujících diváků tyto obšťastnili táborští WAAWE (7.4.), svébytní PSÍ VOJÁCI (15.4.), v podstatě deathmetalová trojice MORTIFILIA, ABSURD CONFLICT a COWARD (10.6.), další dva zástupci nám již dostatečně známé táborské scény – WOODOO TOYS a HODOUŠKOVA VINA (14.7.), klatovští beatoví SHOWER (19.7.), klubová hvězda VLTAVA (28.7.) nebo z trochu jiného úhlu stejně postavení rozjetí SUNSHINE (11.8.).

 

     Místní letní akce pod širým nebem nastartoval MAJÁLES (3.6.), o kterém již bylo v SN psáno jinými. Ze sedmi zde vystoupivších skupinek jasně zvítězil poslední hrající SLACKS MODEL 99, který odehrál ve výborné a četným pohybem podpořené atmosféře. Druhým festivalem konaným rovněž na Santose byl PULSALIVE aneb nejen Sušický rockový puls zaživa (30.6.). O této akce si budete moci přečíst v 10. a posledním čísle Rinsing Stage, které vyjde v prosinci tohoto roku. Tady tedy jen telegraficky. Díky fámám a uvěření v ně nakonec vystoupilo jen pět skupin (KORATHOR, CHICKIES, MYTHOPOEIA, MORTIFILIA a BRAINWORKER) pro celkově nějakých 170 lidí. Poslední tři kapelky podaly standardní vystoupení a trochu vylepšily reputaci špatného třetího a posledního ročníku festiválku na závěr školního roku. Největším festivalem léta byl nepochybně ŠUMAVA ROCKS (15.7.), jehož podrobnou reportáž jste si přečetli nebo mohli přečíst v minulém díle S.R.P.. Jako čtvrtý festival se uskutečnil tradiční již sedmý BOUDA SUMMER FEST (29.7.) v Čermné u Sušice, který byl nejprve obsazen klatovskou trojicí skupin QUER QUEST, SORE THROAT (Uff, od 79. to je již třetí skupina s tímto názvem, kterou registruji…) a BROWN UNDERPANTS, po které se blýskl klubový PRASOPEJSEK a vrchol akce – hardcoroví FOURTH FACE z Prahy, aby následovalo postupné sklidnění s mnichovskými punkery CONSTRAINT a moderními MOKELEM BEMBE. Kolem festivalů proběhly na Boudě dva samostatné punkové koncerty, stejně jako motorkářský sraz, který byl doplněn živou produkcí několika místních kapelek.

 

      Těm a dalším bude věnován tento následující odstavec, kterým shrnu co důležitého i nedůležitého se v té které zdejší skupince odehrálo. Z BRAINWORKER odešel kytarista František, a tak kapela řeší post druhého krotitele šesti strun. Na podzim snad bude jasno. Jinak kultovka kromě několika odehraných koncertů na Sušicku stagnuje. U formace ČERNÝ SVĚTLO se projevily změny na postech vokalisty a saxofonisty v duchu minule popsaného stěžejního vystoupení léta na Šumava Rocks. CHICKIES odehráli pár „povinných“ koncertíků a jeden z nich jen ze třetiny… JSME LISTÍN.Y. vydali v červenci první CD-R demo zatitulované „Ano“, které natočili v Táboře. Nějaké koncerty přijdou snad s podzimem… KORATHOR je začínající kapelka ryze školního formátu, která se blýskla několika písničkami na prvních dvou uvedených festivalech. NAGY NAP ALMAFARA se ukázala jen na Majálesu… MORTIFILIA si udržuje svůj statut dvou koncertů do měsíce a mimo to zvukově zpracovává druhé demo, které vyjde patrně později než „tribute“ kompilace Fatě Morganě, kam kluci přispěli předělaným songem z repertoáru této staré plzeňské kultovky. Kvůli vytížení ve svých civilních zaměstnáních vystupují velmi sporadicky o svých aktivitách nesdílní SLACKS MODEL 99, kteří takto téměř nepodporují své letošní demo. Poslední mnou registrovaná kapelka S.R.O. se se svou nečinností na poli živých akcí řadí třeba ke Scythe M, Splendid, Dragon a dalším někdejším zajímavým místním kapelám, které se ztrácejí v propadlišti času…

 

      Zhodnotit celkový stav není těžké. Sušická rocková scéna se o prázdninách vlastně tradičně udržela hlavou nad hladinou, ale rozhodně nelze mluvit o ideálním stavu. Sušická rocková scéna zkrátka přežívá s tím, že to místy vypadá, jakoby žila. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo být někdy jiné. Na druhou stranu ale buďme rádi za to, co máme… -FBB-

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz