SUN.HAS.CANCER  "Kamikaze Spirit"

 

 
Interpret:   SUN.HAS.CANCER     
Titul:   Kamikaze Spirit
Rok vydání:   2003
Hudební nosič:   promo CD-R
Studio:   home
Vydavatel:   Grodhaisn Productions
Kontakt:   sun.has.cancer(a)seznam.cz
Webové stránky:   www.sunhascancer.com
Autor recenze:   František Březina
 

 

      Tahle recenze je hodně pozdní, ale - jak patrno - promo nakonec nezapadlo. Naopak, od obdržení bylo přehráváno průběžně celkem často, až jsem se dokopal k tomu prohlédnout si i video stopu, čímž se mohu do kompletního materiálu opřít - ovšem nebudu to provádět nijak zdlouhavě a doslovně.

 

      Rokycanšťí SUN.HAS.CANCER jsou jistým personálním křížencem deathmetalových Feeble Minded, ovšem nestaví na nich, jdou si svou vlastní cestou. Tu je možno označit třeba elektro / industrial / metalem, nálepkou, se kterou se víceméně ztotožňují.

 

      Po zajímavém promu "12/2001" hojně a volně šířeném na živých koncertech, se dopracovali k debutovému albu, jež vydala tuzemská firmička Grodhaisn Productions. Album má poutavý futuristický obal, který perfektně koresponduje s hudebním obsahem CD.

 

      To se nahrávalo již zkraje roku 2003 v home studiu, tedy doma. Jak z výsledku patrno, když se chce, lze album nahrát i v "obýváku", aniž by zvuk výrazně pokulhával za studiovou prací. Sound je, stejně jako hudba, do nejnutnější míry "odosobněný", což je však logické, uvážíme-li, že kromě živých nástrojů je muzika prošitá všemožnými umělými samplery (tyto jednotlivé si můžete poslechnout i v bonusové části CD, tam ve formátu mp3) a namlácená automatickým bubeníkem. Jednotlivé songy příjemně a svěže plynou a plují korunovány Honzigovým nade vše přiléhavým deathmetalově-hardcorovým vokálem. Jistě originální tracky možná kalí fakt jisté sterility umělých zvuků odevšad, ale vše je něčím vykoupeno.

 

      Uběhly tři roky od nahrání "Kamikaze Spirit", ale nahrávka vůbec nezestárla. I to o něčem hovoří, nejméně tedy o tom, že pořízením CD vám nepřibude ve sbírce stará muzika. Navíc získáte onen nakousnutý bonus, sestávající z několika stovek různě kvalitních fotek kapely, vypečeného "diskotékového" videoklipu ze zkušebny, kde se vnadné pařící fanynky v závěru zmocní nástrojů do té doby hrajících členů kapely, videa z koncertu, zmíněné samply nebo tabulatury pro kytaru.

 

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz