SLAX  "...tak trochu hustý country..."

 

 
Interpret:   SLAX     
Titul:   ...tak trochu hustý country...
Rok vydání:   2006
Hudební nosič:   demo CD-R
Studio:   Hellsound Studio, Čestice
Vydavatel:   vlastní náklad
Kontakt:   slax(a)susice.net
Webové stránky:   http://slax.susice.net
Autor recenze:   František Březina
 

 

"My jsme Slax - bandička co přijela zahrát - voprášit kulturu - možná i pár hippíků na+rat...". Tak přesně takhle začíná druhé oficiální demo kvinteta SLAX, neortodoxní hardcorové party ze Sušice, která se jím hlásí po necelých dvou letech od jeho předchůdce.

SLAX opět potvrdili, že se zcela definitivně našli a nějakých výrazných změn se nyní nadějeme snad jen ve zvuku zaznamenaného materiálu. Opět se nahrávalo v Hellsound Studiu mistra Jana Kapáka a výsledkem není jen tak nějaký obyčejný sound, nýbrž "naprostý sonický buldozer", který přehrnuje a šest stop pod zem zatlačuje veškeré minulé nahrávky. Přece jen ale vyhrabme nyní tu předchozí, "Hard Core Music For Beautiful People" a pojďme alespoň lehce porovnávat... V nedávném profilovém článku kapelník Tony zmiňoval asi nejzásadnější rozdíl mezi oběma počiny, kterým je celková skladba materiálu. Zatímco "Hardcore..." bylo členitější, "Country..." je víceméně kompletem. A je třeba mu dát za pravdu. Nyní se nevybíralo zpětně ze starých pecek, ale skládalo přímo za účelem vydání konkrétního dema. Z povedeného kompletu vybočuje cover verze "TV Superstar" od nikoho menšího než největší sušické legendy Brainworker (poslední model sestavy byl téměř totožný s dnešním složením SLAX) a pátý track "Bioshock", ve kterém se kapela povážlivě přiblížila současnému neopunkrocku. To především díky Macánově velmi melodickému zpěvu v refrénu. Zpěvák na sobě vůbec zapracoval, tedy nejen mohutným zvukem je nahrávka výš. Co do textů, mohl bych mít opět dílčí výhrady k určitým obratům a spojením, ale celek je dostatečně a jasně sdílný: Žijeme ve světě, který nás s+re, ale úplně se tomu nepoddáme!

Jednoznačně hotová kapela SLAX pořídila více než ideální nahrávku pro prezentaci. Její další osud nyní leží zcela v rukou managera! Magie, to je výzva, tak do toho!

 

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz