SLACKS MODEL 99  "Mata Hinae"

 

 
Interpret:   SLACKS MODEL 99     
Titul:   Mata Hinae
Rok vydání:   jaro/léto 2000
Hudební nosič:   demo CD-R
Studio:   Rujna Studio, Sušice
Vydavatel:   vlastní náklad
Kontakt:   slax(a)susice.net
Webové stránky:   http://slax.susice.net
Autor recenze:   František Březina
 

 

      Sušické údernické kvarteto Slacks Model 99 (dříve jen Slacks, rozšíření názvu přišlo vloni) vzniklo v čase rozpadu brazilské původní Sepultury na začátku roku 1997. Předtím kluci nějaký rok hráli v dresech Exitus, ve kterých testovali nejeden žánr. Nyní se zdá, že se před rokem a půl nalezli. Konečně. Zmíněná Sepultura nemá se Slacks Model 99 žádnou spojitost, tedy snad částečně vyjma stylu, kterým je moderní současný mutant thrash metalu a hard coru s tím, že s ryzí formou ani jednoho vysloveného žánru nemá výsledná podoba co do činění a faktu, že Slacks Model 99 občas zpestří své živé vystoupení coverem právě od brazilské čtyřky.

 

      Zkraje roku se třemi nulami kluci pořídili svůj první zvukový záznam, amatérskou nahrávku ze zkušebny ve které byl přítomný zvukař se svým nábytkem. Výsledek vyšel ještě v první polovině roku a po čtvrtročním naposlouchávání a přehodnocování jej slyším následovně: Počin má špatný především zvuk, který je zcela bez života a jehož umělá podoba se doslova protlačuje z reprobeden. Demo se stopáží alba (46:15) obsahuje 10 položek, které uvede vetřelecké intérko, jež slibně naladí a po němž se to začne sypat. Ve skladbách převládá střední "zasekávané" tempo, ale nechybí ani pomalé, ani řádně nářezové pasáže či rychlý song ("Pedofil"). Po něm následující "Africana" je pak hodna vyzdvižení za všechny kompozice, ač má právě ona v úvodu nádech již zmiňované Sepultury. Počin uzavře nezbytné, leč zdlouhavé outérko odkudsi z kosmu... V jednotlivých skladbách se objevují nápady, hudba není špatná ani špatně zahraná (především důležité bicí mají vysokou úroveň), ale koncert této živě výtečné formace je o minimálně 60% lepší.

 

      Vnější stránka dema zcela v duchu D.I.Y. je sympatická (CD-R, které nezlobí, je polepené samolepou, obal je několikabarevný), ale chybou je to, že strohý booklet neobsahuje texty. Každopádně se jedná o především a hodně lokální počinek, který mi při vší úctě k pánům zvukařům a kapele samotné vyznívá podprůměrně (ať z něj místní, především skejťáci, uchcávají blahem jak chtějí). Sušická scéna vyvrhla několik lepších dem (Scythe M, Brainworker, Mortifilia, ...), ale přes vše napsané jsem rád, že i Slacks Model 99 mají svůj debut za sebou. Věřím, že to příště bude alespoň o 50% lepší.

 

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz