BRAINWORKER  "Studlivky"

 

 
Interpret:   BRAINWORKER             
Titul:   Studlivky
Rok vydání:   prosinec 1998
Hudební nosič:   promo tape
Studio:   Bouda Laboratories
Vydavatel:   vlastní náklad
Kontakt:   mortifilia(a)yahoo.com
Webové stránky:   www.klatovsko.cz/brainworker
Autor recenze:   František Březina
 

 

      Sušická nejrespektovanější a nejkultovnější skupina Brainworker dala po asi třech letech od svého oficiálního vzniku konečně promo pásek určený - jak již patrno - především na propagaci.

 

      Vtipný název počinu prozradí, že v jeho silné půlhodině představí Brainworker obě tváře, tedy jak studiovou, tak koncertní. Studiová byla zaznamenána někdy v létě v Boudě v podobě tří songů, koncertní pak 21. listopadu na "Hard Festu" v Rakové u Rokycan, který pořádali spříznění Antabus. Dvojice záznamu je vůči sobě celkem dobře zvukově sladěna, a tak vůbec nevadí, že jsou mezi sebou písničky kombinovány. Zvuk je v obou případech lehce nadprůměrný (vzhledem k druhu kazetového nosiče) a zatím by mu bylo co vytýkat, ale toto nepovažuji za podstatné. Třeba i proto, že vím, že klukům jde především o zábavu příznivců a sebe sama. Možná i z toho důvodu Brainworker zvolili těžce definovatelný styl své hudby a projevu, který má nejblíže k bigbítovému crossoveru. Nebo metal coreu? Nebo vlastnímu "hop - crashi"? Zamíchaný chutný guláš dotvářejí Tony a Macáno svými vokály, kterými tu česky a tam anglicky zpívají, řvou, rapují nebo promlouvají.

 

      Jistě podařený promo pásek navíc potvrdil skutečnost, že nejstarší uvolněné a pohodové písničky jsou jednoznačně nejsilnějšími, nicméně ani novinky nejsou bez výrazu. Co vám nakonec mohu doporučit je živý koncert této skupiny, kterou takto poslouchám vůbec nejraději!

 

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz