BEZ PEŘÍ  "Jablečné pyré"

 

 
Interpret:   BEZ PEŘÍ     
Titul:   Jablečné pyré
Rok vydání:   31. 5. 1999
Hudební nosič:   CD
Studio:   Studio Reckord Chomutov
Vydavatel:   Indies Records
Kontakt:   bpnoise(a)bpnoise.net
Webové stránky:   www.bpnoise.net
Autor recenze:   František Březina
 

 

      Bez peří se dali dohromady v koncích roku 1995. Po snad nevyhnutelných personálních změnách nahrávají první demo, které v květnu 1998 následuje druhý demo počin, který se stal jistým základem pro debutové album nazvané "Jablečné pyré", jež bylo nahráno v listopadu 1998 a vydáno 31. 5. 1999 u nezávislých Indies Records.

 

      Naživo jsem Bez peří viděl dvakrát ve svém rodném městě (viz. 8. č. Rinsing Stage - Sušický rockový puls XIX. a XXI.), kde vystupovali po boku stylově, lidsky i působištěm spřízněných Houpacích koňů, se kterými často koncertují po celé republice. Už pódiově mě jejich inteligentní kytarový big beat s lehkým ovanutím noiseu zaujal a po nynějším vyslechnutí promo pásku se můj dojem potvrdil.

 

      Bez peří pořídili album plné písniček pomalého i svižného rázu, popové melodičnosti i bigbeatové energičnosti a v jednotlivých zastaveních tyto dva póly nahrávky umně prostřídávají. Vnímavého posluchače tak zaujme skutečně každá píseň, avšak např. u mě se to stalo až po x-tém poslechu "Jablečného pyré". Je nesporné, že nenudící celek obsahuje i vyložené hity, kam po písničce "Tři páry pod topolem" patří následující "V předsíni a na špičkách" a do závěru situovaná vtipná "A". Zbývá doplnit snad jen skutečnost, že nahrávku korunují stylu adekvátní české texty a bezchybný, správný zvuk.

 

      Už teď se těším na svůj třetí koncert Bez peří (kdy bude, Luboši?), tentokrát po důkladně naposlouchaném debutu.

 

 Pozn. Dobová recenze z Rinsing Stage ´zine č. 9, které vyšlo 1. 6. 2000.

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz