ASISTAR_T  "Dívky z kraje u Gondaru"

 

 
Interpret:   ASISTAR_T     
Titul:   Dívky z kraje u Gondaru
Rok vydání:   1. srpen 2003
Hudební nosič:   promo demo CD-R
Studio:   Hellsound Studio, Přechovice
Vydavatel:   vlastní náklad
Kontakt:   asistar_t(a)srpuls.cz
Webové stránky:   www.srpuls.cz
Autor recenze:   Radek Kopel
 

 

      K mnoha nahrávkám skupin přistupuji s neočekáváním, ovšem u sušické dvoučlenné partičky ASISTAR_T a jejich prvotní studiové demo nahrávky tomu bylo přesně naopak. Po několika osobních zkušenostech s živou prezentací, jsem byl natěšen na něco navíc, něco jiného, mírně obohacujícího. Snad oba živé muzikanty (kytara a zpěv + baskytara) svazuje solidně zpracovaný podklad automatu, ovšem mnohé atributy napovídají, že jejich kompozice se nacházejí ve finální podobě. Basa svým užitečně strohým frázováním i čistým zvukem jen a pouze decentně podporuje o třídu výživnější hraní kytarové. I to na mě však působí ještě dosti miloučce.

 

      Stavba písní, postupy, strukturizace, aranžmá a zejména texty jsou pěkné, co mě ale strašně nebaví je délka písní, výraz zpěvu, monotónnost, nekonečné opakování. Všechna tato slova mohou vyznívat rozporuplně, ale nemohu jinak.

 

      Nevím budou-li se chlapci časem posouvat dále (jinam?). Pokud snad ano, doporučoval bych zachovat veškeré prvky jejich dozajista originální tvorby a ve velkém přidat nové živly erupce, tornáda nebo zemětřesení. Dozajista by tento element ukázal nakolik pevně drží duo skladatelské opratě ve svých rukách a co po intenzivním průvanu zbyde. Má tím živlem být pohled odjinud (producent), nový prvek do nevyřešené chemické rovnice (další spoluhráč) nebo cokoliv jiného (efekty, přístup, ...)??? Skutečně nevím!?

 

 

[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz