ARMISTICE  "Roots of Evil"

 

 
Interpret:   ARMISTICE     
Titul:   Roots of Evil
Rok vydání:   25. červenec 2005
Hudební nosič:   CD
Studio:   RSCS Studios
Vydavatel:   Bad Land Records
Kontakt:   info(a)armistice.de
Webové stránky:   www.armistice.de
Autor recenze:   František Březina
 

 

      "Munich Area Thrash Metal" - už tahle kapelou jasně vyslovená nálepka sebe samé řekne vše: Armistice = německý thrash metal v té nejryzejší tradici, jakou si věci znalý posluchač dovede jenom vybavit.

"Roots of Evil", v pořadí páté album čtrnáctileté skupiny však ani náhodou není vykopávkou, zní maximálně moderně co do zvuku, produkce a vůbec celkového dojmu. Od počátku do konce čtyřicetiminutového CD je co poslouchat: sekané kytarové riffy, kypřící basové vrypy, precizně nalajnované bicí a dostatečně masírující vokál.

Jako otvírák albu posloužila téměř sedmiminutová kompozice "Child Soldier" - na první pohled tedy odvaha co do délky, ale funguje a neunaví ani na okamžik. Stínající figury, melodické pasáže, vhodná sóla - to vše vytváří dostatečně členitou záležitost, podle jejíhož vzorce bylo napsáno i sedm následujících dílů aktuálního opusu.

Naprosto vyzrálá deska dospělé kapely, která bez ohledu na trendy drhne parádní thrash metal. Co na tom, že stoupenec tohoto stylu již všechno trochu jinak slyšel a dnes jej nepřekvapí ani luxusní zvuk cédéčka? Mimo jiné i díky těmto - z jistého pohledu - možná "béčkovým" kapelám je omílaný žánr stále naživu.

PS: Abych to nezamluvil, CD obsahuje i video stopu s klipy, dále MP3 verze, fotografie a (tradiční) texty.

 

 


[ Headquarters ]   [ Sušický rockový puls ]

[ Návštěvní sešit | Poznámkový blok ]   [ Odkazy ]   [ Koncerty ]   [ Sušická rocková pouť ]

[ Aktuální díl ]   [ Ankety ]   [ Archiv ]   [ Recenze ]   [ Inzerce ]   [ Kontakt ]

 

Srpuls.CZ © 1996-2007 Sir Rex PULS Productions 

NAVRCHOLU.cz