R e c e n z e

 

Na této stránce naleznete recenze a názory na naši tvorbu, kterou zatím reprezentujeme

 pomocí debutového promo dema "Dívky z kraje u Gondaru"  [05|2003], respektive reportáže z našich koncertů.

Dále připojujeme odkaz na recenze CD ANOMALOUS SILENCER 6., kam jsme přispěli trakem "Stereobitch 160 km/hod.".


 

"Dvojzemno" [2007]

METAL BREATH   Pavel Maňas
DIYCORE.NET   Horovic
ROCK SHOCK   Petr Korál
ROCKMAG.CZ   Alan Rohan
PAYO   Míďa
PAŘÁT   Anxur
CZECHCORE   Jirzophone
FOBIA   Johan
WHIPLASH   Alda-Man

"Dívky z kraje u Gondaru" [2003]

ABYSS   Ghork
"N" ROLL   Marek Petrik
CREMATION   Roman Chocholáček
ENCEPHALITIS   Peter Babiar
METAL BREATH   Michal Husák
CZECHCORE   Vanena
R.U.M.   Marek Švajda
UNBLEMISHED   Petr Kapsa
SPARK   David Nedoma
WHIPLASH   Petr Bidzinski
SUN.HAS.CANCER   Honza Zoubek
PAYO   Luděk Dvořák
NAPALMED   Radek Kopel
TOP ROCK Vladimír Hackl
ROCK & POP   Jaroslav Špulák
ROCK SHOCK   Petr Korál
FOBIA   Jiří Volný
 

 

Recenze:

 

ASISTAR_T / SOMEBODY RECALLED
Dvojzemno / Empires

(2007, 7”EP, PigeonShit Agency / Bažina / G.R.F Records / Sir Rex Puls Recordings / Woodland Records / Tradiční Kloub)


Přiznám se, že nejsem odborník na alternativní scénu, nicméně tuto recenzi zařazujeme do Metal Breathu záměrně. Členem Asistar_t je totiž náš bývalý kolega Franta Březina. Kapela má nově zpěvačku Elly, která znění kapely kompletně změnila. Před nedávnem jsme totiž recenzovali jejich debutové demo, které se mi hodně líbilo, tohle aktuální už o poznání méně. Mě osobně se nelíbí zdánlivý chaos, zmatené texty a falešný zpěv, který k tomu stylu zřejmě patří. Nahrávka obsahuje čtyři krátké skladby, které jsou si velmi podobné. Já v tom slyším hodně alternativní scény, tu kus punku, tu kousek hard core. Pro metalisty tu místo ale není. Nahrávku bych doporučil do jiných typů periodik a hlavně kompletně jiným fanouškům. Naproti tomu nahrávka “Empires” od Somebody Recalled se jeví daleko rockovější a zajímavější. Jedna skladba je málo, ale orientálně znějící bezezpěvný tok jejich hudby má atmosféru a spád. Hned si k tomu představuji zajímavě se vyvíjející film. Ano, nahrávka by klidně mohla být jako soundtrack k nějakému scifi nebo futuristickému filmu. Výborné.

 

Asistar_t: ***  (0-7)

Somebody Recalled: ******  (0-7)

Pavel Maňas
10.04.2008
METAL BREATH  >>>  Recenze

 


 

 

 

ASISTAR_T / SOMEBODY RECALLED
Dvojzemno / Empires

(Žánr: alternativní rock
Nosič: split 7" EP
Celkový čas: 15:28
Rok: 2007
Vydavatel: Pigeon Shit Agency/G.R.F./Woodland Records/Bažina/Sir Rex PULS Recordings/Tradiční kloub)


Asistar_t jsou rockovou alternativou, která se nehlásí k někdejšímu undergroundu, ale mete si svoji cestu. Emblematická je pro ně nová řeč, nový jazykový svět. Problém je, že jazyk, který zjevně chce být dalším melotvorným nástrojem, zastiňuje hudbu samou, vím, zní to hloupě, hodně slov a málo muziky, samej žvást a žádná nota. Jenže jakmile je text takhle „hutný“, čekáte sdělnost. A pokud ta schází, musí nastoupit exotická přesvědčivost nebo tajemné napětí nebo dráždivý eros nebo cokoliv, co by uneslo přítomnost textu.

Některé svahilštiny zní jako dávné dávení mýtických kozlů nebo elfí plačky a můžete mít pocit, že vám něco připomínaj. Nebo vás naopak provokují neuchopitelností, záhadou, chcete rozlousknout. Ale tady se nic z toho neděje. To, co funguje v textových eskapádách Vladivojny La Chia, tady neplatí. Songy, které jsou kombinací neologismů, snad-přesmyček, polštiny a češtiny jsou na tom o poznání líp, zato závěrečná 4WK trpí všudypřítomnými slovy, které nedávají muzice samé skoro dýchnout.

Zpěv Elly se barvou podobá Lence Dusilové, ale rockové nasazení ji často posouvá právě k Vladivojně. Ostatně druhý song La Do Gra To není dalek snažení ostravské Banany. Asistar_t se tolik neženou za valící se energií, je tam snaha hledat optimální výraz a neotřelé hudební postupy. Jenže u nejdelší 4WK je vidět, že ne vždy to sedne, tříminutová píseň je nekonečná. Aby nebylo mýlky: první tři jsou výborné, čtvrtá je zahluší. Stejně jako můj příznivý dojem a tyhle odstavce. Aneb jak to dobré zmínit a v tom dalším se nimrat. Mimoděk.

Somebody Recalled nasadili pouze jediný song a to více než sedmiminutový Empires. Tady nemá cenu mluvit o tom, že nezvládnou délku a neustojí text, protože ten se nekoná. Není to podstatné, hudba mluví jasnou řečí.

Rocková sestava je obrostlá samply a syntezátorem se zřetelným world music nádechem, který však nedělá jen hostující didgeridoo. Poklidný rytmus jako srdeční hypnos, navlékání nástrojů a vyšívání vertikál, stopování nekonečného horizontu. Přirozeně se vám vybaví Hypnotix, jako Pavlovův reflex. Ale jsou tu jiné šikany, od art-rockových ornamentů přes post-rockové vzdouvání až k jemným „lvmenovským“ náznakům. Z jedné ochutnávky se nepřesytíte, další zůstává otázkou.

 

Horovic
14.01.2008
DIYCORE.NET  >>>  Recenze

 


 

 

 

ASISTAR_T - Dvojzemno / SOMEBODY RECALLED - Empires
(vydáno ve spolupráci šesti UG labelů / 8:58 & 7:18)


Společný vinylový singl (neboli split 7“ EP) dvou českých kapel přináší, lapidárně řečeno, kopec interesantní muziky na malém prostoru za málo peněz.
Sušičtí Asistar_t od někdejších rozpačitých neumětelských začátků vyzráli v navýsost originální alternativně rockové těleso. V nynější sestavě se zpěvačkou Elly si s definitivní platností vytvořili vlastní nezaměnitelný – respektive stěží k někomu konkrétnímu připodobnitelný – hudební výraz. Ten čerpá z kytarového noise soundu a různých forem experimentálního rocku, ale natrefíte v něm kupříkladu i na punkové názvuky (skladba La Do Gra To). A za zmínku u Asistar_t stojí i zajímavé, těžko uchopitelné texty.
V Táboře se vždycky rodily pozoruhodné kapely (namátkou lze zmínit aspoň Sunshine, Deverovu chybu, Hodouškovu vinu, Sobi 20 nebo C), a nejčerstvějším důkazem jsou Somebody Recalled. Ti na své straně desky nabízejí pouze jednu jedinou, navíc čistě instrumentální kompozici, ale kdo se náročným poslechem prokouše, bude královsky odměněn. Ve tříčlenném obsazení kytara–basa–bicí (baskytarista je však na nahrávce i pánem kláves a naprogramovaných zvuků), s výpomocí hostujícího hráče na didgeridoo, vytvářejí Somebody Recalled podivuhodnou, stylově nezařaditelnou hudbu nacházející se někde na pomezí mezi noise rockem, nezávislou kytarovkou a progresivní dance & world music. Celé je to postaveno v první řadě na aranžerské vynalézavosti a opravdu invenční zvukomalbě. Výsledek působí jako veskrze originální, sugestivně podmanivý a zdravý (to je nikoliv samoúčelný) experiment.

 

*** 1/2  (0-5)

Petr Korál
16.12.2007
ROCK SHOCK  >>>  Recenze

 


 

 

 

ASISTAR_T / SOMEBODY RECALLED - Dvojzemno / Empires

Zajímavé splitové LPíčko kapel Asistar_t a Somebody Recalled jistě zaujme. A čím? To vám napoví tato recenze Alana Rohana.
Skupina Asistar_t existuje už nějakých 7 let a za svou existenci natočila CDr "Dívky z kraje u Gondaru", zůčastnila se sampleru ANOMALOUS SILENCER 6. se skladbou "Stereobitch 160 km/hod." a posledním z letoška je split 7''.
Somebody Recalled - hrající stylově experimental, progressive, alternative mají na albu jednu skladbu v trvání 7:18 minut a vesměs se jedná o hudební záležitost beze zpěvu. Na jejich produkci musíte být opravdu naladěni, aby vám sedla. A pokud jste v přijatelném rozpoložení přijmout experiment, tak pak v jejich hudebním podání naleznete spousty úžasných variací.
Asistar_t - sušická alternative rock kapela má na singlu 4 skladby. Jako první - Bardzo - je v polštině a jde o veselou záležitost v trvání 1:19. Další tři jsou pak technicky propracovanější. A to jak nástrojově, tak zpěvově (hlasově). Texty, kterým naprosto nerozumím, krom první skladby Bardzo, jsou snad odezvou na J.R.R. Tolkiena nebo na Andy Warhola a jeho blízké spojení s Velvet Underground. Přesto se mi to líbí i když nerozumím.
Nástroje jsou zde čtyři a to basa, kytara, bicí a hlasové partie, které Ellie doufám ještě vylepší a přiblíží zpěvačce Kristina Sera. Zatím a to není hana, mi připomíná Ivu Bitovou v začátcích, kdy hrála s Fajtem nebo s Dunajem. Měl jsem tu čest shlédnout kapelu na živo a řekl bych, že koncert, i když se hudba tloukla o sloup klubu, tak starší písně, které odehráli a které neznám nebo neměl jsem tu možnost si je poslechnout z nahrávky, jsou nepatrně odlišné od tvorby současné. Asi to bude tím, že na nových skladbách kapela pracovala dlouho a jako celek, kdežto předešlé skladby byly dělány pro elektr. bubeníka.
Ani cena není nějak přemrštěná - 80kč je skoro cena pořizovací. Tak asi vyrazím někdy do Strakonic, až bude tahle partička vystupovat třeba se Sabot a znovu si je rád poslechnu. Jinak během krátké doby se zde objeví i rozhovor s Berrym, basákem - zpěvákem a frontmanem kapely - pořízen na festu Multicolor Musicca. Zatím jsem se nedostal k přepsání:-)

 

Alan Rohan
13.10.2007
ROCKMAG.CZ  >>>  Recenze

 


 

 

ASISTAR_T / SOMEBODY RECALLED "Split"
(BONUS 7"EP)


Vinylová kooperace fajnšmekrů (neboli zednářské lóže metalových staršinů) dala vdechnout život tomuto projektu, jehož obal držím v ruce a obsah sjíždím na svém gramofonu. Barevnost se vrací do spodních proudů… tak nějak básnicky by šel vyjádřit dojem z této „neživé“ asfaltové placky. Ač každá banda je jiná, dohromady tvoří kompaktní celek. SOMEBODY RECALLED mají jednu atmosférickou, instrumentální skladbu nahranou v tříčlenné sestavě (+ host). Krom basy, bicích a kytary jsou hodně využívány samply a klávesy, a slovo dostává i host na didjeridoo. Skladba má různé stupně naléhavosti a její pach zavání orientem. Přirovnání k FORGOTTEN SILENCE z období „bya bamahe neem“ není správná, nicméně dává tušit, v jakých rovinách se skladba odehrává. Oddychovka s metalovou intenzitou. Zajímavé, atmosférické, osobní. Druhou stranu asfaltové placky tvoří soubor písní sušických bigbíťáků ASISTAR_T. Skutečně, není to grind, ale „český bigbít“…, ovšem par excellence. Při slově bigbít se osypávám a vzpomínám na nezažité 80´, mastné máničky - ve vší úctě, ale dnešní doba má předimenzovanou dynamiku, a tak zvukem dneška jsou už tekkno či grind… myslíte? Zkuste poslechnout ASISTAR_T. Jejich bigbítu nechybí „undergroundová narušenost“ a dnešní zvuk. Pro přiblížení - celkem rád poslouchám UŽ JSME DOMA, ZUBY NEHTY či Zuzanu Navarovou…, všichni hrají bezvadně, ale kdo jednou propadl „hlubokému podzemí“, tomu může jejich tvorba připadat moc uhlazená. Zde nastupují ASISTAR_T se stejným poetickým nádechem, zkříženým se svěží punkovou narušeností a metalovou intenzitou. Metalový zvuk (studio Hellsound, pozn. Pigeon) také dělá své, ale ženský hlas je korunkou na jejich dílu (ten asi nejvíce způsobil přirovnání k výše jmenovaným bandům) a ty čtyři zářezy zde nasekané jsou vábničkou pro mé hudební libido, které lační po jejich dalších tónech. Zkrátka lze doporučit všem, co měli s bigbítem nějaké dočinění a navíc i těm, co se na něj dívají skrze prsty (ale nelámou hůl). Více se už může jen slyšet.

 

******** 1/2  (0-10)

Míďa
02.10.2007
PAYO  >>>  Recenze

 


 

 

ASISTAR_T / SOMEBODY RECALLED Dvojzemno / Empires
(7" LP - Bažina/Pigeonshit/G.R.F./Sir Rex Puls/Woodland/Tradiční kloub ´07 - 8:50/7:18)


První půli mimozemsky zvláštního splitu ovládli sušičtí ASISTAR_T a možná, že k někomu z vás doplachtilo už první demo "Dívky z kraje u Gondaru". S čím tohle trio chlapců s jednou děvou vyrukovalo nyní, to konzervativní rock/metalový fanda jen ztěžka vstřebá. Punk/rockový úvod v podobě "Bardzo" a šílené vokály Elly hned od úvodu dávají najevo, že nepůjde o nějakou tuctovou "punks not dead" partičku. Chvílemi na vás útočí s punkovou razancí, ale vzápětí zvolní bigbítovými až rock´n´rollovými vsuvkami a nestane se, že byste mohli předvídat, co se v kterékoliv ze čtveřice prezentovaných písní za několik vteřin stane. Kapitolou, nebo snad přímo hudebním nástrojem, samou o sobě jsou hlasivky Elly. Někdy až klišovitě punkově uječené, někdy až popově odzpívané, každopádně každou chvíli trochu jiné a velice emotivní. Texty jsou mi zcela cizí, snad ani nemusely být nijak zveřejňovány. Takové "loudymou, loudymou, laké, fiží" nebo "La Do Gra To - Ma No Ra To - Lafto Grafo Mánie - fakto eS Vé. Marie" těžko někdo pochopí, haha. Myslím, že tuto nahrávku ocení jen milovníci těch nejbláznivějších alternativ jakých lze v bigbítové psychohudbě dosáhnout a já osobně jsem tomuto projektu na chuť doposud nepřišel.
SOMEBODY RECALLED se prezentují jediným songem, nicméně hudebně mým uším rozhodně lahodnějším. Úvod skoro jako etno nebo world music, možná díky didjeridoo hostujícího Jirky Vlažného a hezké dunění Michalovy baskytary nutí vnímat "Empires" hodně pozorně. Chvílemi progresivní pasáže, pak zase standardnější rockové za neustálého střídání kytarových i basových melodií komplexně vytváří velmi zajímavou kompozici. Vůbec mi zde nechybí zpěv, který by uvolněné atmosféře spíše uškodil.
Ať už v případě ASISTAR_T nebo SOMEBODY RECALLED, velice těžko se hodnotí materiál o celkové délce nedosahující ani deset minut. Uvidíme jakým směrem se jednotlivé kapely budou ubírat, osobně se asi budu o něco více těšit z další nahrávky SOMEBODY RECALLED.

 

Anxur
17.09.2007
PAŘÁT

 


 

 

ASISTAR_T / SOMEBODY RECALLED – split 7“
(G.R.F. rec., Sir Rex Puls, Bažina, Woodland, Tradiční kloub, Pigeonshitagency)


Osvědčený způsob vydání, kdy tentokrát 6 vydavatelství spojilo síly pro zrození vinylového splitu dvou tuzemských kapel, které přinejmenším pojí označení alternativní rock. První na holení vezmeme pro mě zcela neznámé těleso ASISTAR_T ze Sušic, kteří svojí stranu zasytili čtyřmi skladbami. Stačí první poslech a je zcela jasno. I když jsem z tohoto ranku úplně vypadl, své základy v hlavě vyškrábu a při prvních tónech, které sušická čtverka spustí je vymalováno. Teleportem se dostáváme do první poloviny 90tých let a konkrétně k brněnskému vydavatelství Indies, který aspoň pro mě zažíval svými tituly své zlaté období. ASISTAR_T velmi přirozeně kloubí a tmelí odkazy všech tamějších kapel. A tak první sekundy úvodní skladby Bardzo se otírají o Už Jsme Doma díky silnému hravému zvuku basy. Další vzpomínky s ubíhajícím poslechem se derou na povrch ve formě jmen jako Dunaj, možná Betula Pendula a další. Hlavní pozornost ovšem u této kapely jistě strhává dívčí vokál, který svým podáním lze šupnout do období Ivy Bittové v Pustit Musíš (Dunaji) a prvního alba slovenské party Tornádo Lu, tedy zdařile hravý vokál, který se tak svým podáním stal dalším hudebním nástrojem. Trochu na výsledném dojmu ubírají texty, které aspoň dle mého soudu ani velký význam nemají a jednotlivé slabiky nebo slova jsou začleněny pouze jako výplňový materiál do celkové struktury. ASISTAR_T tak hladce navazují na kapely z ranku alternativního roku, kdy tu a tam své růžky ostří punkovější spád, který je vzápětí převálcován střídmou komplikovaností.
Tak otočíme 7“ a dostáváme se s kapelou SOMEBODY RECALLED do Tábora. Trojice muzikantů vsadila všechny svoje trumfy do jedné 7 minutové instrumentální skladby s názvem Empires. Protože moje zkušenosti s touto partou jsou na takové úrovni jako s kolegy a kolegyní z druhé strany, tedy nulové, pomůžu si zase nějakou tou profláklou partou. Takže vezmeme starý, tenkrát ještě dobrý Hypnotix a zakážeme jim hrát dub a aby toho nebylo málo přečteme jim něco strašně chytrýho o post-rocku. Skladba Empires zní hodně exoticky nevím jestli to dělá hostující didjeridoo nebo samply a percusse, které navodí tu správnou arabskou náladičku, každopádně já na tady ty hrátky nejsem, takže celkově že bych byl nějak sraženej na kolena, to bych ani neřekl, páč už od začátku jaksi tuším jak to nakonec dopadne. Holt to už je úděl všech hráčů, kteří vsadí vše na jednu kartu.

 

Jirzophone
20.08.2007
CZECHCORE  >>>  Recenze

 


 

 

ASISTAR_T – Dvojzemno / SOMEBODY RECALLED - Empires
(split 7" EP 2007, Pigeonshitagency, Bažina, G.R.F. Rec. & Distr., Sir Rex Puls Rec., Woodland Rec., Tradiční kloub)


Splitko dvou stylově těžko zařaditelných skupin na sedmipalcovém vinylu, v kooperaci šesti firem – odvážný to počin.

První stranu okupuje sušická partička Asistar_T, v jejíž řadách metalový posluchač zaregistruje Berryho, někdejšího pisálka do undergroundových žurnálů (Rinsing Stage, Metal Breath) a v současnosti velitele čistě vinylového webzinu Vinyl Disk Musick. Proto ani nepřekvapí, že nový materiál Asistaru vychází na černém asfaltu, o kterém Berry na potkání prohlašuje, že je to jediný smysluplný nosič. Ale pojďme k muzice. Asistar_T funguje ve čtyřčlenné sestavě, zpívá Elly, bubnuje Kennedy, na kytaru hraje Mylothary a na baskytaru již zmiňovaný Berry, který v jedné skladbě přispívá i hlasivkami. Ale právě momenty, kdy Berry vykřikuje do éteru „Orchestra“ (skladba Protesta Orchestra) považuji za nejméně povedené. Berryho „zpěv“ totiž působí tak nějak nepřirozeně, nuceně – zkrátka mi tam nepasuje. Druhé místo, ke kterému mám výhrady, je nedotažený závěr první skladby Bardzo, z ničeho nic je tu konec a já bych chtěl znovu „Polska ska...“. Zbytek materiálu ale budu chválit a začnu u zpěvačky, která má velmi zajímavý hlas a navíc s ním zcela profesionálně pracuje ve prospěch celku. A protože Asistar_T nemají srozumitelné texty (část je snad polsky, pár úseků česky, zbytek nedává smysl – spíš jsou to takové hrátky se slovy typu „na cestě ve městě La, na cestě ve mě z těla ven“ nebo třeba „Lafto Grafo Manie, Fakto eS Vé Marie“), funguje zpěv jako pátý nástroj. Nástroj, který sympaticky zapadá do celku i díky dobře nastavenému zvuku (Hellsound), ze kterého žádný nástroj zbytečně nevyčnívá. Do celku, jehož stylové zaměření jsem po nedávném koncertu popsal jako členitou a stylově barevnou hudbu, ve které se přirozeně střídají art rockové pasáže s živelnými, možná punkovými výjezdy. Hudba je opravdu hodně pestrá, nudné pasáže se nekonají, pořád se děje něco, co udrží posluchače v pozornosti. Instrumentálně také v pohodě.

Somebody Recalled to mají obtížnější, protože předkládají pouze jednu skladbu, navíc instrumentální. Trio Marek (guitars), Michal (bass, synth & programming) a David (drums & percussions) doplňuje hostující Jiří Vlažný hrající na didjeridoo. Somebody Recalled rezignují na tradiční pojetí rockové hudby a pozvolna se vznáší v mlžném oparu plném emocí, perkusí a syntetických zvuků. Překvapí poměrně výrazná baskytara, která je prakticky celý hrací čas velmi dobře slyšet a nezřídka se dostává do hlavní role. V té ji co chvíli střídají již zmiňované umělé tóny, tu a tam se na povrch dere exotické didjeridoo nebo kytarová melodie. Skladba působí takřka hypnoticky, dojem ještě umocní případný poslech v nočních hodinách při zhasnutém světle. K velmi dobrému vyznění přispívá i fajnový zvuk z Hostivaře, který nechává každému nástroji patřičný prostor (mix je skutečně nadprůměrnou záležitostí). I když ve mě první poslechy zanechávaly spíše otazníky, posléze jsem se do muziky SR „dostal“ a třeba melodická pasáž v poslední třetině se posléze stala očekávaným vrcholem Empires. Stejně jako u split-kolegů se kapela zdá býti hotovou, s jasným názorem, instrumentálně a programátorsky velice silnou.

Skládací obal je spravedlivě rozdělen mezi obě partičky, vnějším stranám vládne zlatá barva a zatímco SR mají název kapely i songu hezkým fontem, Asistarové to naškrábali rukou a opatřili malůvkami jak z mateřské školky - akorát název své strany vyťukali na psacím stroji. Vnitřek je jak den (bílá a zlatá) a noc (černá a bílá), Asistar_T tam mají fotku i texty, SR jen základní info.

A abych se vrátil k samotnému úvodu recenze - věřme, že v případě téhle sympatické záležitosti bude přísloví „Odvážnému štěstí přeje“ naplněno. Jak? No dejme tomu, že to dokážou dostat ke správným lidem, které bych hledal na alternativně rockové scéně.

 

******* (0-10)

Johan
02.08.2007
FOBIA  >>>  Recenze

 


 

 

ASISTAR_T/SOMEBODY RECALLED
(Pigeonshit agency, Bažina, G.R.G. rec, Sir Rex Puls Rec., Woodland rec., Tradiční kloub)


Spolupráce šesti labelů, minimalistický ale vkusný obal a dvě zcela jiné kapely v rámci rocku, o tom je toto vinylové EP splitko. Začnu tím co se mi líbí více a to jsou S.R.E. se skladbou „Empires“ jež jsou pro mě na domácí scéně velkým překvapením. Trio s kytarou, basou, synťákem a bicími potažmo perkusemi vytváří hypnotickou fúzi etno/rock/trance muziky, která zalézá za nehty jako mráz. Na rozdíl od zimních radovánek však tahle porce muziky zahřeje u srdce. Nahrávalo se v Hostivaři tudíž zvuk je jako zvon. Soudím, že se jedná o zkušené muzikanty. Samostatnou kapitolou je pro mě hostující hráč na didgeridoo Jiří Vlažný. Sám totiž na tento nástroj hraji a koncertuji, zaměřil jsem na něj tedy detailnější pohled. Zde bych viděl pár záporů. Didge zde bohužel hraje pouze roli „zajímavý zvuk“ na pozadí, nestojí zde jako plnohodnotný nástroj v sestavě, který může hrát prim třeba v doplňování synkopických rytmů. Pro mě jako hráče je to celkem nevýrazný standart – škoda. Pro inspiraci doporučuji tvorbu Grahama Wigginse, který tomuto stylu kraluje.
Druhou stranou splitka mají na starost sušičtí ASISTAR_T s materiálem „Dvojzemno“ kteří nahrávali v Hellsoundu (zajímavý kontrast). Kvarteto s dívčím zpěvem a klasickou sestavou. Abych pravdu řekl, tahle nahrávky mi nadělala starosti – především co o ní napsat. Jedná se o v širším měřítku neznámý emo/pop/rock, který má velkou šanci prorazit v mainstreamu, řekl bych že se něco podobného produkují Dying Passion. Jsou zde čtyři skladby, jejichž lyrika jsou jen poskládaná slova do rytmu, bez nějakého širšího smyslu, nebo se jedná o vlastní jazyk jemuž nevládnu ? Některé kytarové pasáže se trošičku blíží punku, díky čemuž jsem tuto nahrávku dokázal poslechnout až do konce. Doporučuji s plnohodnotnou nahrávkou oslovit label Silver Rocket.

 

Alda-Man
19.07.2007
WHIPLASH  >>>  Recenze

 


 

 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(2003 Demo)


Toto promo demo vyšlo sice už před více než rokem, ale do mých rukou doputovalo teprve koncem letošního září. Jedná se o první počin sušické kapely, která vznikla roku 2001. Sama skupina svoji tvorbu označuje jako noise rock. Já osobně bych sice přívlastek noise nahradil spíše slůvkem punk, ale budiž. Je nepopiratelným faktem, že něco z noise vlivu na desce opravdu je (i když se rozhodně nedá říct, že by toho byla zrovna kdovíjaká přehršel), ale přece jen punkový vliv mi přijde mnohem zřetelnější. Alespoň tedy na těchto čtyřech písních, které skupina vybrala a umístila na své první demo. No a nedá se říct, že by se jednalo o špatný debut. Ač nejsem nějakým příznivcem zrovna téhle muziky, musím říct, že se mi to celkem líbí. Způsob zpěvu mi (až na několik málo okamžiků) parádně sedí k celkovému hudebnímu výrazu kapely. Texty taky nejsou nejhorší (vyloženě mne zaujal – v kladném slova smyslu – hravý popěvek: "Na jinou planetu najmem si raketu"), i když i v tomto směru se určitě mají ještě ASISTAR_T kam zlepšovat. Je tu jistě ještě více věcí, které je třeba zlepšit, ale myslím si, že ASISTART_T si vytvořili poměrně solidní startovní pozici do dalších hudebních bojů.

 

60 %

Ghork
04.11.2004
ABYSS  >>>  Recenze

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(Čas: 21:26 Skladieb: 4)


No tak na to som čakal. Kedy pride nejake poriadne psycho. A ono je tu. Táto Sušická formácia si svoju muziku nazvala ako noise rock, no ja by som k tomu pridal aj slovko psycho. A to radšej z vel´kým P-sycho. Nechcem zatracovať úsilie týchto ozajstných maniakov, ale mne osobne táto muzika veĺa nedáva. Pocity, alebo čo ja viem uklúdnenie, alebo... ja som iba rozčúlený a depresívny z depresívnych stavov, ponukajúcich z depresivnej tvorby tejto bandy. Ono basa maká jedná radosť, ale proste na túto hudbu potrebujete extra náladu. Ja sa z toho zbesnievam, ale to asi nikomu z vás neradím. V tomto "muzikáli", ak to tak možem nazvať, pocítite prvky Hc či Indie - Alternativy. No ja osobne, hoci počúvam toho veľa, tomuto dielu nemožem prísť na chuť. Skládám poklonu Tým, ktorým táto muzika učarovala. A možete to byť klúdne aj Vy. Možno Vás to strhne, hlavne ak holdujete netradičnému poňatiu rocku.

 

***** (0-10)

Marek Maro Petrik
2004
"N" ROLL

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(promo demo 2003, 4 piesne, 21:27)


Už podĺa názvu albumu a obalu som usúdil že to bude riadny oriešok. A vonkoncom som sa nemýlil. Toto štvorskladbové promo demo obsahuje hudobnú zložku v naších končinách málo vídanú. Sama skupina si svoj štýl zaškatul´kovala ako noise rock, tak im musíme veriť. Pre niekoho može hudba ASISTAR_T vyznieť originálne, což je určite pravda, ale mňa nejako nenadchla. A to som otvorený roznym štýlom. Proste ASISTAR_T nepatrí medzi skupiny, ktoré by som si pustil sám od seba a myslím si že takto bude pristupovať aj vačšina poslucháčov, ktorý sa stretnú s materiálom na "Dívky z kraje u Gondaru".
Samozrejme že vás nechcem touto cestou odradiť, len zdvíham výstražne prst, ak nie ste inovátorsky typ, mohli by ste sa popáliť!!! Muziku ASISTAR_T si buď oblúbite alebo zapadne prachom vo vašej zbierke.

 

*** (0-9)

Roman "Demon" Chocholáček
jar-leto 2004
CREMATION

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(Urob si sám, Promo CD-R ´O3, ČR, Skladby: 4 Čas: 21:24)


Keď mi toto CD prišlo tak som mal z toho rozdvojené pocity... pozrel som si škatuĺku, ktorá zněla noise rock... je noise nemusím-takže zákonite negatívny pocit, ale na druhej strane znelo to originálne-pozitívny pocit. Vložil som teda CD a... neviem ako to mam napísať. Proste tento štýl hudby nie je stvorený pre moje uši... originálny určite je, veď rock so spleťou roznych zvukov nehrá hocikto, i keď tie zvuky tu nie sú zastúpené nejako extra často. Originálne je to aj hudobne... neviem ako to mám opísať, snád len divný rock... ono hudba by se eště dalo ako tak zniesť v niektorich pasážach je docela psycho, ale celkovo z nej mám zmiešaný dojem... hrozný je vokál, ktorý mi pripadá akoby vokalista spieval mimo rytmu a tým pádom tu na mňa posobí dosť rušivo, navyše nie je dosť dobre zvládnutý prejav, takže v určitých pasážach mi zaváňa až falošnosťou... Naozaj sa chlapcom ospravedlňujem, ale očividne Vaša tvorba nie je určená pre mňa sorry...

 

* (0-10)

Peter Babiar
2004
ENCEPHALITIS

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(2003, demo CD-R)


Sušická formace Asistar_t patří k nové krvi na domácí rockové scéně a rozhodně se jedná o svěží vánek. Trojice svou namnoze minimalistickou, občas vazbící, postrockově alternativní produkci řadí pod kolonku "noise rock", s čímž lze jen těžko polemizovat, přitom jde pořád v jádru o písničky, navíc docela zajímavé. Semi-akustická hudba staví na nápaditých kytarových vyhrávkách, které neoslní instrumentální ekvilibristikou, ale náladu mají dřevně syrovou a opravdovou, což se cení nejvíc. Mimochodem, klidně by se dalo použít i dnes tak frekventované a v jistých kruzích prestižní označení "emo rock". Zpěvy jsou - dost možná záměrně - rozjeté a chvilkami až rušivé, ani to ovšem neotupí charisma nahrávky, vlastně ji to formou výstředních koloratur ještě více ozvláštňuje.

 

*** 1/2 (1-5)

Michal Husák
22.07.2004
METAL BREATH

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(promo demo 2003)


Předně bych se rád omluvil následujícím: čtenářům, kteří čekají normální recenzi na normální materiál a kapele, která svou nahrávku předala s požadavkem objektivního hodnocení hodnému odborníkovi Jirzovi a dostal ji zlý Vaňous - amatér. Krom toho musím dodat, že nejde o regulérní desku, ale pouze o čtyřskladbové promo na RCD o rozsahu cca 20 minut, takže nebýt přímého pověření, ani by mě nenapadlo ji recenzovat, ale dost už výmluv, k věci!
Sami sebe v příbalovém letáku chrakterizují sušičtí Asistar-t jako noizrock, na jednom letáčku jsem našel i prvky industriálu, ty mé ucho nezaregistrovalo, ale tohle demo Dívky z kraje u Gondaru je údajně jen ochutnávkou z tvorby, čili nevylučuji nic. Já jsem cítil víc ty prvky rocku s punkem, noizové vskuvky obstarává především kytara některými nezvyklými postupy, jejichž kořeny bych hledal někde v umnějším metalu.
Takže co je na tomhle materiálu dobrého? Líbí se mi zvuk kytary – pořádné výšky, pozdně punkový zvuk, ostatně kytarové nápady mají hlavy i patu. V sólech už je to trošku slabší, ale kapela s jednou kytarou to v tomhle ohledu nemá nikdy jednoduché. Basu bohužel musíte hledat a pořádně slyšet je jen v klidných pasážich kde kytara buď mlčí nebo brnká. Bubeník představuje průměr v rámci žánru, ale rozhodně neurazí, dynamiku to má, zvuk je bohužel taky dost v pozadí, takže rytmika některých pasáží, zejména mimo refrény je slabá. Od kapely založené r.2001 bych ale čekal míň, protože třeba sehranost se upřít nedá. Co ale v mých očích Asistar-t opravdu pohřbilo je zpěv. Nechci urážet, ale jestli se osoba s pseudonymem Mylothary někdy slyšela zpívat (což tak nějak předpokládám) pak nechápu, že nemá dost sebekritiky říct si, že tahle cesta je slepá. Deklamace, naprosto monotónní přednes slaboduchých textů („na jinou planetu najmem si raketu“), frázování hodně v křeči, dokonce na mnoha místech není ani rozumnět, což v případě kapely, která zpívá česky a melodicky není dobré. Další nedostatek vidím v neúnosné délce písní (v průměru 5 minut, ale taky 6:35) na což, jak se mi zdá, nápady v jednotlivých skladbách nestačí. Přitom třeba dvojka Při zemi by mohla s jiným zpěvem a po zkrácení, ořezání monotónních pasáží být vyloženě hitovkou v duchu třeba skvělých His Another Fall.
Snad vyznívá tahle recenze až moc kriticky, ale abych pravdu řekl, byl jsem dost rozladěný, že mám recenzovat promo, které by snad mělo kapele sloužit pro vnitřní účely. Pokud máte zájem o další info, či eventuelně o rcd, nabízím: http://asistart.webpark.cz anebo asistar_t@centrum.cz .

 

Vanena
29.02.2004
CZECHCORE  >>>  Recenze

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(promo demo 2003)


T
ohle seskupení se zvláštním jménem, na nás útočí se svým prvním čtyřpísňovým demosem „Dívky z kraje Gondaru“ (songy - Zahrada, Při zemi, Kratochvíle, Dafnida). Sami sebe označují za noise/rock, což je velice svérázné spojení. Docela by mě zajímalo, proč se vlastně chlapi ohání slovem noise. Ten já si představuji diametrálně odlišně. Já bych to spíš označil za alternativ rock nebo jakýsi postpunkový rock. Tříčlenná kapela s klasickým obsazením (kytara + zpěv, basa, bicí ) se prezentuje českými texty, což je jednoznačné plus. Na rovinu - anglicky by mě to asi tolik nebavilo. Texty jsou řekněme zvláštní, spíš náladové. Snaží se dokreslit atmosféru a vložit do hudby pocit. Zdá se mi, že některé pasáže se v poměrně dlouhých (4-6 minut) kompozicích hodně opakují. Taky bych snesl výraznějšího zpěváka, ale takhle to zase nutí posluchače se více soustředit. Všechny tyhle záležitosti bych ale odhadoval na schválnost ze strany ASISTAR_T-u. Takže vlastně to nelze považovat za výtku. Lehce noisové mi připadá zpracování obalu - ale ta oranžová se mi líbí (vlastně je to něco ± ve stylu Rinsing Stage zinu). Demáč na mě celkově dýchá takovou tou poctivou „garážovou prací“ - myšleno v dobrém. Snahu o nevšednost ale připočtěme k plusům tohohle kotouče....uvidíme, kam se ASISTAR_T vyvinou dále....

 

Marek Švajda
06.02.2004
R.U.M.  >>>  Recenze

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
´03/CD-R vlastní nákl. -ČR-


T
ohle CD mi došlo na posl. chvilku od přítele Beeryho Březiny (ex Rinsing Stage ´zine). Franta je znám jako človíček hudbou posedlý, např. pomáhá dalším "sušičákům" Mortifilia, píše do Metal Breath, do regionálního tisku (kde má svou rubriku..) a já nevím co ještě.. Ale k nahrávce - věděl jsem, a Frantovi jsem dával to avízo, že kapela Asistar_t nebude zrovna má parketa..., ale Fera chtěl stůj co stůj, abych něco napsal.... Již styl - "noise/rock" je jistě netradiční spojení a asi málokdo si pod tím dovede představit něco víc konkrétnějšího.. Na CD jsou 4 věci (v jazyce českém) a i tady nutno uznat, že je to materiál (na metal. scénu jistě) netradiční.. No, osobně bych to spíše zaškatulkoval do nějakýho alternativního rocku, nebo do alternativní scény vůbec. Čím dál víc nahrávku poslouchám, tím víc si nějak říkám, že ji nejsem schopen objektivně posoudit.. Ne že by se mě vyloženě nelíbila, ale sám jsem se nikdy nepovažoval za rockera.., ani za znalce oné alternativy. Zkrátka - pro mne je toto oříšek.. Pro mne se tak stala "nejstravitelnější" skladba č. 2 "Při zemi..", jejíž jednoduchý refrén "..ticho léčí" mě opravdu zaujal (dá se říct, že píseň s hitovými ambicemi..). Jinak si opravdu myslím (a to bude asi objektívní dojem), že nahrávka není zrovna určena pro metalové posluchačstvo, pro ortodoxní už vůbec (!), ač tím nikoho nechci jistě dopředu odrazovat.. (ba naopak - Ferovi bych to přál! ...mimoch. - drtí zde basu). Jak naznačuji - ambice tu jsou, zajímavé to taky je.., jen já se prostě pohybuji ve zcela jiných vodách...

 

(proto - nebodov.)

Petr "Kapin" Kapsa
06.02.2004
UNBLEMISHED

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru

Noise rock není právě pravidelným hostem na těchto stránkách - on ostatně není běžným zjevem ani v českých luzích a hájích. Celkem by mě zajímalo, kolik kapel podobnou muziku v tuzemsku tvoří... Tahle hudba není opravdu určená všem a sotva se někdy bude vyhřívat na výsluní posluchačské přízně - takže jedno už víme jistě: ASISTAR_T není určitě žádná trendová kapela! Otázka tedy zní, nakolik umí pracovat s minimalistickými postupy, jimiž si vytyčili cestu svého hudebního světonázoru... Troufám si říci, že celkem solidně. Zejména pokud přihlédneme k tomu, že jde o debut. Místy mi nesedí trochu nejistý vokál, ale to může být i tím, že se mi moc nezamlouvá jeho barva. Když tohle pominu, pořád mi ještě zůstane neodbytný pocit, že jsou první dvě skladby zřetelně lepší, než druhé dvě. Že by se už výrazové prostředky vyčerpaly? Nevím. Budu doufat, že nikoliv.

 

*** 1/2

David Nedoma
04.02.2004
SPARK

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru

Sušická trojice ASISTAR_T, ve které mj. působí Beery (ex-Rinsing Stage fanzine), si zakládá na neurovnanosti. Čtveřice skladeb nevykazuje žádnou pospolitost. Spíše se zdá, že si kapela libuje v rozkládání hudebních motivů než v jejich postupném slepování. Na nechutný a nevýživný recept a lá pejsek s kočičkou ovšem zapomeňte. Písně ASISTAR_T pouze připouští různé interpretace. Ale odvážnému štěstí přeje, tak proč ne. V podstatě jde o rockovou muziku bez pravidel, kde se rychlost zdaleka neprojevuje jako závan psychedelie. Kapela se nevznáší v oblacích, ani nekouká ke hvězdám, ale o to více „hraje srdcem“. Rozhodně se nešetřilo na „dirty rhythmes“ a zároveň se pořádně utáhl kohoutek s načančanými melodiemi. Neproteče ani kapka. České texty korespondují s nevýrazným přednesem (nebo zpěvem?), který často ujíždí mimo realitu a hledá se v zemi nikoho. ASISTAR_T mají směr. Teď ještě najít cíl. Vhodné pro blouznivce (v dobrém slova smyslu), kterým nechutnají mléčné poháry pop-rockových formací tuzemské provenience.

 

Petr Bidzinski
03.02.2004
WHIPLASH  >>>  Recenze

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru

Po pravdě řečeno jsem se těšil až uslyším tuhle kapelu živě nebo aspoň ze záznamu. Když mi ale nahrávka přišla, nevydržel jsem ji poslouchat až do konce. Podle škatulky noise rock a vzhledem k tomu, že Beery byl jeden z mála zinařů, který nahrávky NAPALMED vydržel do konce a ještě recenze vyzněla kladně, čekal jsem při prvním poslechu bandu hlučnějšího ražení a CD jsem na dlouho odložil.
Když se podruhé Dívky z kraje u Gondaru roztočily v přehrávači, už mě žádné překvapení nečekalo. Zezačátku mi způsob vyjadřování kapely připadal minimalistický, při druhé skladbě je už ale vše v pořádku. Indie kytarovka postavená na harmonii a přímém rytmu s naléhavým zpěvem. Nevím, jestli to mám vůbec psát, ale kluci hrají s bicím automatem. Ten má na nahrávce zvuk akustických bicích, jaký by jim mohla spousta živých bubeníků závidět. Navíc umožňuje kapele použít ke gradaci podlazených činelů a podobných perkusí, které CD ozvláštňují a činí jej stylově hůře zařaditelným. Hlavní pro automat ale je, že z nahrávky nevyčnívá, zní přirozeně a nebýt všetečných hudebních kritiků, většina posluchačů by si jej ani nevšimla. Sakra, chtěl jsem ten automat přejít jen jednou větou, a dávám mu větší a větší prostor. ...a dělám přesně to, co mi připadalo v recenzích na mou kapelu jako odvádění zájmu čtenáře od důležitějších aspektů hudby. Tak teď je třeba říct aspoň něco k ostatním nástrojům. ...třeba... ...třeba zase zpět k automatu:-) - stejně jako on, nevyčnívá z nahrávky ani basa - ba co hůře, vyjma pasáží na strunách G a D je v nahrávce jen slabě patrna. Zvuk kytar by vyzněl lépe s jiným aparátem - asi ne tak britským - nebo alespoň méně zkreslený, ale to je jen můj názor. Ještě by možná pomohlo, připravit si pro další nahrávku důkladněji aranže pro druhou kytaru - zde vidím asi největší prostor pro další zdokonalování. Tandem bicí (nepíšu automat, abych ho už nepřipomínal), basa, kytara zní kompaktně a z celkové mixu chvílemi vyčnívá zpěv. Ten mohl být ve studiu trochu lépe ošetřen i se zachováním jeho expresivity.
Přes všechno, co jako hnidopich píšu, se mi zvuk na první nahrávku jeví povedeným a dobrým odrazovým můstkem pro další návštěvy studia. A co se týká hudby, nakonec mě ASISTAR_T nadchli a cesta, kterou se vydali není rozhodně vyšlapanou. Doufám, že jejich demo CD-R „Dívky z kraje u Gondaru“ je pro ně závazkem do budoucna, a že hudbě, jakou na něm produkují zůstanou věrni - i za cenu těžšího hledání posluchače.

 

Honza Zoubek
30.01.2004
SUN.HAS.CANCER

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
4 - 21:32, 2003


Věděl jsem, že Beery po ukončení vydávání skvělého zinu RINSING STAGE nebude stagnovat. To, že hraje na basu, jsem se také doslechl, ale že se realizuje v sušické kapele ASISTAR_T, toť pro mne novinka. Nyní mám před sebou 4-skladbové demo CD, opatřené popelářskou barvou, strohými informacemi a UG zvukem z volyňského Hellsoundu. I když je pravdou, že hellsoundí zvuk ASISTAR_T spíše pomohl, protože jejich noise rock (pěknou škatulku si kluci dali) více vynikne. To jsou paradoxy, co? Pokud jde o škatuli, tak s tím noise je to trochu přitažené za vlasy, protože tolik zvukových kakofonií tam není, spíše standartní zvuky, co vyloudí programming, tímto zdravím bicmena Roryho... ha, ha. Osobně bych hudbu ASISTAR_T nazval divno-rockem, protože jejich pohled na stavbu skladeb a obráběbí zvukových kompozic je do své míry originální, neboť marně pátrám v mysli, jestli znám podobně znějící spolek. Asi určitě existuje, ale přeci jen mám v této oblasti zploštěné obzory, to víte, metlouš, grrrr. Skvělé jsou české texty, které i díky jasnému přednesu (sorry, ale zpěv je dle mne dost nevýrazný a někdy bych to ani jako zpěv nenazval) a poněkud minimalistické hudební složce pěkně vyniknou. Jinak se zpěvem se váže i další paradox. Čím víc mne v některých pasážích "zpěv" irituje, tím víc mi zůstává v kebuli. Asi nechtěný efekt noise rocku. Jinak "Dívky..." táhne především kytara, kterou v pozadí probublává v pohodě nahraná basa. Jako celek se mi to líbí. Působí zde efekt něčeho zřídka slyšeného. A asi právě proto jsem zvědav, jak bude vypadat další počin kapely. Pokud by to bylo opět ve stejné koleji, mám strach, že už tolik nadšení nevyvolá. Alespoň ne u mne.

 

***** (1-10)

Luděk "Louďa" Dvořák
24.11.2003
PAYO

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(
CD-R, 4/21:27)

K mnoha nahrávkám skupin přistupuji s neočekáváním, ovšem u sušické dvoučlenné partičky ASISTAR_T a jejich prvotní studiové demo nahrávky tomu bylo přesně naopak. Po několika osobních zkušenostech s živou prezentací, jsem byl natěšen na něco navíc, něco jiného, mírně obohacujícího. Snad oba živé muzikanty (kytara a zpěv + baskytara) svazuje solidně zpracovaný podklad automatu, ovšem mnohé atributy napovídají, že jejich kompozice se nacházejí ve finální podobě. Basa svým užitečně strohým frázováním i čistým zvukem jen a pouze decentně podporuje o třídu výživnější hraní kytarové. I to na mě však působí ještě dosti miloučce.
Stavba písní, postupy, strukturizace, aranžmá a zejména texty jsou pěkné, co mě ale strašně nebaví je délka písní, výraz zpěvu, monotónnost, nekonečné opakování. Všechna tato slova mohou vyznívat rozporuplně, ale nemohu jinak.
Nevím budou-li se chlapci časem posouvat dále (jinam?). Pokud snad ano, doporučoval bych zachovat veškeré prvky jejich dozajista originální tvorby a ve velkém přidat nové živly erupce, tornáda nebo zemětřesení. Dozajista by tento element ukázal nakolik pevně drží duo skladatelské opratě ve svých rukách a co po intenzivním průvanu zbyde. Má tím živlem být pohled odjinud (producent), nový prvek do nevyřešené chemické rovnice (další spoluhráč) nebo cokoliv jiného (efekty, přístup, ...)??? Skutečně nevím!?

 

+ / texty, pracovitost, talent
- / nekonečno, výraz zpěvu (či snad zpěv samotný?)

RadeK K.
12.11.2003
NAPALMED

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
vlastní náklad, 21:30


Domácí výrůstek Asistar_t přináší na své debutové ochutnávce velmi osobitou hudbu, jejíž smysluplný poslech vyžaduje především mysl připravenou nejenom poslouchat, ale hlavně naslouchat. Kladný vztah k rockové, resp. ke kytarové hudbě je ovšem samozřejmostí. Sama kapela považuje svou hudbu za noise rock. S tím bych si dovolil nesouhlasit, neboť z nosiče nezaznívá žádný otravný hluk, nýbrž pouze zajímavé harmonické postupy, velice solidní rytmický základ a hlas zpěváka, jenž evidentně věří tomu, o čem zpívá. Citlivé vnímání okolí našlo svůj odraz ve vnitřních prožitcích, jež prostřednictvím hudby prosakují zase ven a oslovují spřízněné duše k cestě… třeba “na jinou planetu”, jak přesvědčivě zpívá zpěvák a kytarista Mylothary v ekologické skladbě Při zemi. Přesně tak jednoduchá řešení, jako třeba (slovy refrénu) “pronajmutí rakety k cestě na jinou planetu”, znějí neskutečně a svou nesmyslností varují. Možná jsem se v interpretaci zmýlil. Co třeba tahle? Pokud jsme donuceni žít při zemi, jsme spoutáni konvencemi a falešnými tradicemi. Symbolický únik spočívající v “pronajmutí rakety k cestě na jinou planetu”? Proč ne? V obou případech je zoufalství přímo hmatatelné. Mám-li se vyjádřit k hudební náplni alba obecněji, konstatuji bez jakékoliv jízlivosti, že Asistar_t hrají intelektuální a totálně nekomerční rock, jehož kvality nejspíše ocení vždy jen několik desítek známých, kteří budou klukům, ať už ve zkušebně nebo v klubu, klepat na rameno a říkat jim přitom, jak jsou dobří. Rád bych se mýlil. Asistar_t si však vybrali sami. Můžu jen uzavřít, že v případě aktuálního dema Dívky z kraje u Gondaru se nejedná o žádný rozpačitý “asi start”, ale o regulérní a nadějný začátek. Kdyby kapela někdy v budoucnu přemýšlela o svém dalším směřování, doporučuji vsadit na písničkový a více přístupnější materiál. I na recenzovaném demu se totiž už nalézají momenty, jejichž obětování na oltář “intošského” undergroundu považuji jednoduše za přepych.

 

Vladimír Hackl
03.11.2003
TOP ROCK

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(demo)


Dva roky jestvující sušická noiserocková formace Asistar_t má před sebou hromadu práce. Na mou věru. Její know-how je triviální. Kytara vespod zurčí nějaký postup, v podstatě se jedná jenom o nahodilé střídání několika akordů, bicí de facto neexistují a baskytara zůstala pouze přáním, protože na nahrávce nehraje vůbec žádnou roli. Katastrofální jsou pak zpěvy. Ve skupině se střídají, ale intonační přesnost neříká nikomu nic. Neskryjí ji za termín noise rock, ačkoliv škoda, že to nelze. Výsledkem je divoký nepřehledný mix, jehož záměrem je dokázat si, že cédéčko existuje a kapela také. Materiál je ovšem první nebo druhou zkouškou žákovské skupiny, která se rozhodla, že bude crazy. Anebo noise, však on ji někdo ten proud vypne.

 

* (1-7)

Jaroslav Špulák
03.11.2003
ROCK & POP

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
(CD-R)


Sušická formace označuje svoje počínání jako noise rock. Co si pod tím lze představit? Návaznost na nejlepší tradice tzv. české alternativní scény, až překvapivě funkčně spojenou s podněty minimalismu, nezávislého kytarového rocku a emo hardcoru. Posluchačsky náročná, leč nesporně podnětná produkce se zajímavými, těžko uchopitelnými abstraktními texty může připomenout třeba některé spolky z okruhu pražského indie/HC labelu Silver Rocket, ale stejně tak je podle mne schopna oslovit (a zaujmout) třeba návštěvníky na přehlídkách typu Alternativa nebo Boskovice. Asistar_t rovná se vydatné sousto pro ty, kteří v rockové muzice hledají nevšednost a nejednoznačnost.

 

**** (1-5)

Petr Korál
14.10.2003
ROCK SHOCK

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru
promo demo 2003 - samovydání


Máme tady novou kapelku s podivným jménem ASISTAR_T z města sirek - Sušice. Celé osazení kapelky tvoří dva lidé, neboť bubeník je umělý tedy automat. Na zvuku bicích je to znát, ale programátor se nevydal směrem udělat z něj živého bubeníka a to byla jednoznačně správná volba. Pro noise/rock a trochu hard core styl ASISTAR_Tu je to jen dobře. Dovolím si tvrdit, že živý bicmen by takto nehrál  navíc je zde spousta noise efektů a dohromady vše vytváří něco, co jen tak neslyšíte. Co se týče zvuku kytary je často používána bez zkreslení ovšem v tvrdších pasážích se dokáže řádně připomenout. Jinak nahrávka je plná kytarových aranží a proto nenudí. Ke zvuku basy nic také nemám  prostě sedí. Extrémní basová sóla nečekejte, ale v pozadí je krásně slyšet, jak doplňuje hlavní kytarovou linku. Musím ještě zmínit texty, které jsou psané v češtině, což vůbec není na škodu. Mají hlavu a patu žádné bezhlavé plkání, aby bylo co zpívat. Zpěv je čistý a v energičtějších pasážích mírně nařvaný. O dobrý zvuk se postaralo jihočeské Hellsound studio v čele s Honzou Kapákem. Co dodat? Těším se na živý koncert!

 

manafob
16.09.2003
FOBIA  >>>  Recenze

 


 

Názory:

 

ASISTAR_T  Dvojzemno

 

Asistar_t se snaží o progresivní podobnu současného noise-guitar rocku. Aktuální deska zachycuje jedno z vývojových stádií formace. Pokud se nerozpadne, což po sedmi letech práce patrně nehrozí, mohlo by časem jít o skutečně zajímavý soubor a tato deska pak bude cennou relikvií z cesty za vlastním výrazem.

 

Oldřich Šíma
15.10.2008
BLACK POINT MUSIC

 


 

ASISTAR_T  Dvojzemno

 

Asistar_t offers 4 tracks of a blend between alternative rock and post-rock, sounding melodious and with dissonant riffs; this is like Sonic Youth, Fugazi and Talking Heads put together.

 

Dani
15.10.2008
MONDONGO CANIBALE ONLINE STORE

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru

 

Pro mě divné CD. Disharmonie působí zajímavě pouze místy. Pokud je bez přestávky vrstvena po celou dobu, ztrácí moment překvapení. Zpěvákův hlas je z mého pohledu telecí a nemám rád tenhle typ výrazu. V dnešní době je tenhle typ muziky neprodejný. Může být zajímavý pouze pro pár nadšenců a kapelu. Skladebně ke konci příliš stejné. Celá kapela by musela zapracovat na formě a upravit výraz do větší srozumitelnosti. Z mého pohledu to nepůsobí příliš originálně, spíše začátečnicky s problémem napojení jednotlivých pasáží. Píšu naprosto upřímně, pocitově. Makejte na sobě.

 

Miloš Bešta
26.02.2004
ASMODEUS

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru

 

Nebudu předstírat, že není co zlepšovat. Je to ještě trochu nesehrané, ale to se vyladí během let hraní, to se nemusíš bát. Líbí se mi, že se snažíte hrát originální muziku, která se ničemu příliš nepodobá. Na druhou stranu s tím budete mít větší potíže prorazit, to Ti můžu říct z vlastní zkušenosti. Kytara tam hraje občas zajímavé věci, oproti tomu zpěv je dost nevýrazný, jakoby se zpěvák bál do toho "opřít" - ale to se spraví časem a navíc to může být tím, že není zvyklý zpívat ve studiu, do sluchátek. Já měl zpočátku stejný problém. Občas hrajete rytmicky složitě, což je zajímavý, ale muzika ztrácí na přímočarosti. Každopádně jsem zvědav, až Vás uslyším na živo - to může být celý úplně jiný. U mladejch kapel je to běžný, zvlášť když nahrávka není příliš dobrá. Víc Ti řeknu v Sušici, až Vás uslyším. Každopádně je mi sympatický, že nikoho nekopírujete a za pár let, až se vyhrajete, můžete uzrát v zajímavou kapelu. Doufám, že Tě moje řeči příliš nezprudily (snažil jsem se to říct upřímně), ale spíš povzbudily. Hlavní je, že máte nápady - a to je dobře. Myslím si, že naživo budete znít dvakrát líp než z nahrávky.

 

Poly
18.09.2003
INSANIA

 


 

ASISTAR_T  Dívky z kraje u Gondaru

 

Muzika dobrý, má to atmošku a tak trochu weird feeling. Abych se přiznal, tak to je slibnější než jsem čekal. Ale měli byste si sehnat zpěváka, chápu že k tomuhle žánru takovejhle projev celkem pasuje, ale přijde mi to totálně bez charisma, asi jako kdybych tam něco tragédil já. Podle mě by to se slušným vokálem šlo o třídu vejš.

 

Michal Husák
08.09.2003
ROCK & POP

 


 

Reportáže:

 

RUINFEST 2006, 18. 03. 2006 (Rabí)

 

Po více než deseti letech se otevřely dveře rábského kulturního domu, aby se zde odehrál rockový koncert. První a jistě ne poslední ročník Ruinfestu, který zorganizovala hrstka místních nadšenců, proběhl v sobotu 18. března 2006.
První na pódium naběhla mladá hip-hopová partička S.R.S. ze Sušice. Ačkoli se považuji za hip-hopového neznaboha, byl jsem příjemně překvapen. Dobré frázování, souhra a improvizační schopnosti patřily k devizám S.R.S. Naneštěstí po třiceti pěti minutách už jejich vystoupení sklouzávalo lehce do stereotypu, ale i tak bych kapele zvedl palec nahoru.
A S I S T A R _ TO páté nastoupili ASISTAR_T, které jsem měl poprvé možnost slyšet i se zpěvačkou. Jejich výkon byl energičtější než kdykoliv předtím a nakonec došlo i na odhazování svršků. Hudba kapely pro mě byla něčím, co bych nazval „pozitivní depresí“. Nálady se střídaly a většinou pracovaly obě najednou; radost i smutek, bílá s černou v podivné symbióze. [-Řepa-]
Ze jména ZÁKAZ UVOLNĚNÍ se vyloupla tradiční punkrocková kapela (takto z Blatné), které sice nebylo moc rozumět, ovšem vzhledem k přímočarému stylu šlo lehce hledat i ve špatném zvuku. Hrstka akordů a projev ruku v ruce s příslušnými texty byly samozřejmě jedním velkým klišé. Tím však nekritizuji, pouze nastiňuji. Vlažný ohlas a přibývající tanečníci vytvořili vzhledem k uvedenému (a časné hodině) ještě slušnou atmosféru.
Praotcové Ruinfestu se jmenují JAK 100HO VEN?, pocházejí samozřejmě z Rabí a po necelých třech letech existence poprvé vystoupili před domácím publikem. A tímto koncertem mi potvrdili, že se cítí jistě lépe na pódiích sálů než klubů. Publikum jako kdyby tomu dalo za pravdu, reagujíce lépe na jednodušší bigbítovky, než zajímavější songy s punkovými prvky a temným frázováním. [-FBB-]
Záhy nastupující SLAX zpestřili koncert hostujícím houslistou z Orchestry, což jejich hudbu zajímavě osvěžilo. Bohužel již méně osvěžující byl zvuk kapely. První polovina skladeb (samozřejmě ne vinou muzikantů) tvořila hlukovou stěnu, ze které nejvíce vyčnívaly bicí a zpěv, ale postupem času se vše zlepšilo. Slax nelze opravdu nic vytknout. Instrumentální výkon skupiny byl naprosto suverénní, nasazení maximální, ale i tak to pro mne bylo málo na to, aby mě jejich hudba vtáhla do sebe, pohltila a nepotřebného vyvrhla po jejich setu zpět mezi normální smrtelníky.
ORCHESTRA se - minimálně kvůli nižšímu počtu členů - honosila, dle mého názoru, nejlepším zvukem Ruinfestu. Instrumentální duo s velmi neobvyklým nástrojovým obsazením (housle, bicí) dokázalo zaujmout další posluchače a ti, kteří už kapelu znali z dřívějších vystoupení, si jejich skladby nerušeně užívali.
První z headlinerů festivalu - sušická MORTIFILIA - nastoupil se záskokem za svého stálého baskytaristu (Standu Makrlíka vystřídal na půl roku Jan Kapák – pozn. –fbb-). Neznalému oku tato skutečnost jistě unikla, protože na výkon kapely neměla sebemenší vliv. Množství rytmických breaků, sehranost, skladatelská vyzrálost a profesionalita sršely z jejich výkonu do všech směrů a mě nakonec nezbývalo než Mortifilii pomyslně korunovat na trůn tohoto festivalu.
Jediný zahraniční host, SKAKALAK z Německa, byl zároveň hlavní hvězdou sobotního večera. Dvanáctičlenný ska orchestr si už po pár tónech dělal s publikem co se mu zamanulo a ovládal lidi jako maňáskové divadlo. Pod pódiem se vlnila masa těl a na pódiu se odehrávala velkolepá show, při níž si zazpívala i většina týmu, který akci pořádal... Pro většinu návštěvníků dokonalá tečka za festivalem, leč já osobně jsem zažil už i lepší vystoupení této nesmírně sehrané a živelné party.
Závěrem bych dodal pár slov k chodu festivalu. První ročník Ruinfestu se, nejspíše díky nízké ceně vstupného a včasné a masivní propagaci, stal druhým nejnavštěvovanějším festivalem na Sušicku. Návštěvnost byla něco přes 400 lidí, přičemž přesné číslo nelze zjistit, protože po ukončení výběru vstupného stále ještě přicházeli další návštěvníci. Kapelám se údajně hrálo dobře a nevím, způsobila-li to na běžné poměry nebývalá velikost pódia, ale většina skupin mi přišla více v pohybu než obvykle, a tak se pozorovatel opravdu nenudil.
Zvuk první poloviny kapel nebyl zrovna nejčistější. Část zavinila špatná akustika sálu (co byste také mohli očekávat od kulturáku stavěného za komunistické éry naší vlasti) a zbytek měla na starosti zbytečně vysoká hlasitost v sále, takže pro hluk nebylo slyšet hudbu.
Další výtku bych měl k jedinému sponzorovi. Losování cen bylo vtipné tak prvních deset minut a pak už se neustálé předávání různého harampádí a bublifuků stalo trapným. Po půlhodině, která mohla být využita mnohem lepším způsobem, bylo vše završeno skopnutím hlavní výhry (dětského kočárku) z jeviště na dvě dívky, které si právě pro cenu přicházely. Akce se obešla bez násilných incidentů a drtivá většina účastníků se chovala k ostatním slušně a ohleduplně a všichni tu bez sebemenších problémů existovali bok po boku. Doufám jen, že příští ročník bude minimálně stejně vydařený jako ten letošní. [-Řepa-]
Nový lokální festival Ruinfest se skvěle vydařil co do návštěvnosti, ale zároveň naprosto nepodařil co do ozvučení vystupujících skupin.
Na akci dorazilo již uvedených více než 400 návštěvníků, což můžeme v místní zeměpisné šířce považovat za opravdu velký zázrak, ovšem zklamáním bylo nedůstojné zvukové prostředí i ošetření účinkujících, dané především - v tomto směru - naprosto nevyhovujícím prostorem. [-FBB-]

Řepa, -FBB-
22.03.2006
SUŠICKÝ ROCKOVÝ PULS  >>>  Reportáž

 


 

MÚZA 2005, 26. 01. 2006 (Plzeň)

 

Druhé semifinálové kolo Múzy bylo plné překvapení. Při vstupu do Lampy člověka zarazil nejprve nevelký počet návštěvníků, obzvlášť ve srovnání s minulým punkovým kolem. K tomu nám bylo oznámeno, že namísto původních šesti kapel vystoupí pouhé tři. Kapely Hellium, Horká kaše a Madness se bohužel z rozličných důvodů nemohly dostavit. Protože první vystoupení mělo začít až o půl deváté, odebrali jsme se prozatím na zdravotní procházku do Modré.
Jako první se lehce po půl deváté představili plzenští THE SOLITUDES, sami sebe klasifikující jako sweet-retro beat. Pomineme-li určitá rytmická a pěvecká zakolísání, mohli bychom si tuto kapelku snad představit v nějaké jazzové kavárně. Zde však neměla velkou šanci bodovat, hlavně pak u publika, které bylo většinově naladěno pro třetí kapelu v pořadí. Sporý potlesk byl této skutečnosti nejlepším důkazem. Celé vystoupení už pak jen korunovalo průvodní slovo zpěvačky. Například když po absolutně utahaném songu prohlásila: „Tak a teď si dáme něco pomalého!“, nezdrželo se rýpavých poznámek ani jinak laxní publikum. Celkově by se dalo o The Solitudes říci: Neurazí, neosloví. Naše hodnocení: 2 / 10.
A S I S T A R _ TPo přestávce se na pódium postavili ASISTAR_T ze Sušice. Během zvukové zkoušky hrajících členů se zdálo, že by se tato kapela mohla stát prvním příjemným zpestřením večera. Bohužel došlo k naplnění přísloví Nechval dne před večerem, a to v okamžiku, kdy se projevila zpěvačka. Ne že by zpívala falešně, ovšem její hlasová poloha nebyla zrovna z nejpříjemnějších. Na tomto se shodla i větší část obecenstva. Nutno dodat, že mě mile překvapil bubeník a baskytarista. Celkový dojem rozhodně lepší než z prvních účinkujících. Dokonce i diváci se začali probouzet z letargie. Naše hodnocení: 4 / 10.
Jak se ukázalo, první i druhá skupina se ocitla v nerovném souboji dvou koní proti rozjetému tanku jménem NUCLEON. Na podium naběhla pětice metalistů a v záři pyrotechnických efektů se dala do svého vystoupení. Tato plzeňská partička během následující dvacetiminutovky absolutně strhla publikum, které se jí za každou z písniček odměnilo bouřlivým potleskem. Tuhle kapelu bych klidně s chutí navštívil i někdy příště… Poslední píseň Rytíř Nucleon se pak zvrhla v nezřízené pogo. Na konci bubeník odhodil do davu paličku, kterou jednomu z nadšených fandů po vyhlášení výsledků každý člen kapely podepsal… Stručně řečeno, kvůli Nucleonu nakonec člověk nelitoval, že i přes poloviční účast kapel zaplatil plné vstupné… Naše hodnocení: 8 / 10.
Po odmlčení třetí skupiny porota sečetla výsledky diváckého hlasování a sama se usnesla na vítězi. Nestává se pokaždé, že by se diváci shodli na vítězi s porotci, dnes však asi nebylo co řešit. A tak obě kategorie vyhráli metaloví Nucleon a postoupili jak do hlavního, tak i diváckého finále.

Cartman45
27.01.2006
HUDBA V PLZNI  >>>  Reportáž

 


 

SUŠICKÁ ROCKOVÁ POUŤ 2005, 03. 09. 2005 (Sušice)

 

1. ročník mini festivalu sušických rockových kapel proběhl v "pouťovou" sobotu 3. 9. 2005 na říčním ostrově Santos. Počasí se i při tomto festivalu rozhodlo pozlobit příchozí i pořadatele, a tak bylo během celé produkce zataženo a sychravo.
Prvním zklamáním byla absence hned úvodní kapely, na kterou nás lákal povedený plakát. Takže Tenkej led ze zdravotních důvodů jednoho z členů nevystoupil.
Jako další z pořadí zahráli pro minimální publikum mladíci C.N.S.. Pánové přehráli svůj set pop - rocku bez většího nasazení, přesto ukázali jakým směrem se chtějí ubírat - oproti minulým vystoupením ubrali cover verzí a vsadili více na vlastní repertoár, který po budoucím sehrání může být odpočinkovou hudbou pro širší posluchačskou základnu. To vše ale ukáže čas - toto vystoupení bylo alespoň pro mne téměř bez života a korespondovalo tak s nevalným počasím i návštěvností začátku koncertu.
Jako další se představila skupina kolem Jaroslava Švelcha - ARMY OF LUPINUS. Teprve čtvrtý koncert této party lidí ukázal, že stoner rock má pevné zastoupení i v šumavských lesích a hájích (a co teprve luzích - pozn. Berry). Povedenému vokálnímu výkonu zpěváka bych vytknul snad jen to, že mu v uvádění skladeb nebylo vůbec rozumět, ovšem v samostatných písních vyslovoval a intonoval více než dobře. I tato část koncertu byla odehrána v podstatě pro hrstku účastníků, což byla škoda, protože se jednalo - alespoň dle mého názoru - o úspěšné představení.
Vystoupení tria ASISTAR_T bylo dle očekávání postavené především na alternativní undergroundové náladě. Masivní kytarové stěny podpořené novým bubeníkem a bublající baskytara byly ovšem pro většinu posluchačů jaksi vzdálené. Je jasné, že kapela téměř nepodléhá žádným trendům, a tak ji můžeme zařadit do sušických rockových jistot. Přesto by zřejmě neškodilo posílit post zpěváka, který by celou produkci přiměřeně zjemnil?!
O to, že sušická rocková pouť nebyla pouze sušická, se postarali JAK 100HO VEN?. Rábští hudebníci se již dočkali i bouřlivějšího přijetí. Po počátečních technických problémech, kdy se na pódiu pánové neslyšeli, se vše obrátilo k lepšímu. Posluchači se dobře bavili, kapela hrála s grácií, ale její čas na pódiu plynul neúprosně. Z časových důvodů nemohli - i přes velký ohlas - přidat žádnou skladbu.
Kdo si myslel, že v kapele GENTLEMAN´S BAND ve složení Václav Krčmář - el. kytara a zpěv (ex-Černý světlo), Tomáš Baierl - el. kytara, Luboš Frančík - bicí a doprovodný zpěv (ex-Scythe M, Jsme listín.y.) a Martin Vlk - basová kytara (Holistix, Orchestra,...) půjde o něco jiného než o blues rock, ten se zmýlil. Sušická premiéra se skládala převážně z repertoáru dnes již klasiků světového blues jako je Eric Clapton, Carlos Santana či ZZ Top, kterým zpěvák vtiskl česká slova. Stranou nezůstalo ani lety prověřené blues "Černý světlo". Více méně nepůvodní, přesto poctivě odehraná část festivalu, která oslovila i straší publikum, které si našlo cestu na ostrov Santos.
Grungeová trojice HOLISTIX vystoupila - z důvodu zranění kytaristy a zpěváka Jana Březiny - s posilou v podobě "zapůjčeného" kytaristy Tonyho Poláka. Ten se se svou rolí narychlo nazkoušeného materiálu popral velice dobře a tak celý vymezený čas příjemně plynul při originálním grungeovém duchu. Zajímavá pódiová prezentace, kde zpívající kytarista hrál a pohupoval jakýmsi torzem kytary, jen podtrhla gradující vystoupení. Nelze opomenout, že většina textů byla anglická, avšak česky předvedené songy byly tím pravým vrcholem koncertu. Publikum se opět dožadovalo přídavku, což svědčí o rostoucí popularitě tohoto tria.
Hardcoroví SLAX připravili pro své vystoupení převážně skladby ze svého posledního dema "Hard Core Music For Beautiful People". Jejich vystoupení sršelo energií a nenechalo posluchače jen tak se dívat. Fanoušků má tato formace dlouhou řadu a tímto koncertem jistě získala i mnohé další.
Proud energie sršel stále větší silou především po rychlém příchodu skupiny MORTIFILIA. Nástup byl tak rychlý, že moderátor Chuckie uvedl kapelu až při druhé skladbě! František Knetl s ostatními servírovali jednu píseň za druhou a celý parket si úplně podmanili. Jak se zdá, metalové podhoubí je v Sušici stále. Oddaní fanoušci reagovali na každou píseň a Mortifilie si mohla vychutnávat vydařený koncert. V repertoáru nechyběly ani skladby z připravované novinky "Redemption", která by měla vyjít ve Španělsku v září tohoto roku.
Zakončení akce pro tentokrát připadlo experimentálnímu, instrumentálnímu duu ORCHESTRA. Elektrické housle v kombinaci s bicí soustavou zněly na naší scénu neotřele a novátorsky. Směsice rocku, metalu, vážné hudby a různých efektů zaujala a dala další rozměr sušické scéně. Oba hudebníci si zvolili netradiční spojení těchto žánrů a dokázali, že tato hudba dokáže oslovit mnohé posluchače.
Letošní první ročník Sušické rockové pouti byl zajímavým počinem místních hudebníků a můžeme jen doufat, že nezůstane pouze u jediné akce, kterou pro své publikum připravili.

Fender
18.09.2005
SUŠICKÝ ROCKOVÝ PULS  >>>  Reportáž

 


 

SUŠICKÁ ROCKOVÁ POUŤ 2005, 03. 09. 2005 (Sušice)

 

Přehlídka většiny sušických kapel začala za vlhkého počasí ve 14:30 vystoupením C.N.S. a nutno dodat, že ačkoli to stále nebylo úplně ono, chlapci a dívka se předvedli zatím v nejlepší formě.
ARMY OF LUPINUS... nastoupili hned po nich a jejich set lze označit jako standardně dobře odehraný a odzpívaný.
ASISTAR_T jsem viděl poprvé na živo s bubeníkem a nový člen kapele více než prospěl. Jejich písně dostaly řádnou injekci a konečně zněly dostatečně energicky, aby nebavily jen samotné protagonisty.
JAK 100HO VEN? odstartovali v půl šesté. Změnili některé písně a přivezli si dostatek příznivců, kteří se na ně, co se týče taneční podpory téměř vykašlali (výjimku tvořili Zub a Kobylka – tímto děkujeme). Vyhrazená hodina uběhla rychleji než se dalo čekat a tak se musela nejdelší píseň z playlistu vypustit. I tak proběhlo celé vystoupení až na počáteční píseň k naší veliké spokojenosti.
Další na scénu přichází nová formace se starými tvářemi. GENTLEMAN´S band hrající převážně osvědčené bluesové hymny od zaoceánských tvůrců. Koncert spíše pro starší generaci, ale ne nutně pouze pro ně.
Grungeová trojice HOLISTIX byla kvůli zranění frontmana rozšířena o dnes již stálého kytaristu Tondu Poláka a přehrála všechny své písně bezchybně a energicky. Bohužel nevím, jestli tento pocit sdílí i někdo jiný než já, ale jejich vystoupení se pro mne stávají méně a méně atraktivní. Je na vině snad až příliš komplikovaný materiál nebo se jejich písně tak snadno oposlouchávají???
Vystoupení SLAX jsem neviděl celé, ale zdálo se, že se jednalo o další dobře odehraný koncert s masivní podporou fanoušků.
Naproti tomu z MORTIFILIE jsem si uniknout nenechal ani minutu. Deathmetalová sebranka, která jediná může ze sušických kapel hovořit o aspoň nějakém komerčním úspěchu vytloukala ze svých příznivců duši celou hodinu svým setem precizních a skladatelsky vytříbených kompozic a nikoho nenechala na pochybách o tom, že se jedná o místní „jedničku“.
Celou parádu zakončovala ORCHESTRA svojí fůzí rocku a klasiky a dodala konci festivalu úžasně tajemnou atmosféru.
Pouť navštívilo okolo 300 lidí, což je počet více než povzbudivý a díky nim bylo na Santosu přátelské a příjemné ovzduší. Dojem z akce pokazil jen jeden z nich, který ať úmyslně nebo pouhou neopatrností nalil pivo do odposlechu a připravil tak zbytečně organizátory o 4500 Kč.
Další věc, která na mě zapůsobila nepříliš dobře byla dvě „náhodná“ pozvání na pódium. Věty typu: „Neumí tady někdo repertoár Holistix na kytaru?“ a „Umí tady někdo na tamburínu?“ mi připadaly neskutečně trapné. Proč nelze jednoduše danou osobu pozvat na jeviště bez zbytečného „tyjátru“ okolo???
Ať tak i či onak naprosto převládají pozitivní dojmy z celé akce a nemůžu se už dočkat dalšího ročníku.

Řepa
15.09.2005
JAK 100HO VEN?  >>>  Reportáž

 


 

SUŠICKÁ ROCKOVÁ POUŤ 2005, 03. 09. 2005 (Sušice)

 

Sušickou rockovou pouť otevřeli ve 14:30 C.N.S. svým na rozjezd vhodným, příjemným bigbítem. Vynechali-li by cover verze, byl by jejich repertoár jistě přesvědčivější.
ARMY OF LUPINUS vlastním sólo plakátem zvoucím na svůj koncert naznačili, že půjde o jejich poslední vystoupení. Se stávající vypůjčenou rytmikou z Jak 100ho ven? to totiž nepůjde nastálo a náhradní není na obzoru. Zahráli velmi přesvědčivě, k čemuž jim cover verze naopak dopomohly.
V ASISTAR_T jsem hrál ještě před časem na bicí, čili pouze ve zkratce. Veskrze svá muzika prostá předělávek (vyjma svých vlastních) sklidila ohlas možná díky jasně lepšímu a především živějšímu bubeníkovi, než jsem byl já osobně.
JAK 100HO VEN? byli jistě učesanější, ale rozhodně ne klidní. Standardně si sebou přivezli třicet věrných fanoušků, ale zcela jistě nebavili jenom je.
GENTLEMAN´S BAND si zde střihli sušickou premiéru a určitě se neuvedli zle. Celkem brilantní kytaristé za podpory v podstatě strohé rytmické sekce všechny patřičně zklidnili, ovšem nikoliv uspali.
HOLISTIX rozšířili sestavu o druhého kytaristu a působili tím rozhodně živěji co do pohybu a pódiové podívané.
SLAX trochu chřadnou. Sice do svého setu dali jako vždy vše, ovšem působili, jako kdyby jim došlo, že bez fungujícího managementu vyšších met než hrát na Santosu po 20. večerní nedosáhnou. Ovšem manager nepřichází, bohužel ani z vlastních řad.
MORTIFILIA excelovala! Po pár letech jí bylo umožněno zahrát si v rodné Sušici a hned pro několik stovek nadšených hlav. Publikum bylo v pohybu víc než na leckterém death metalovém koncertě a bylo mu představeno kompletní debutové album "Redemption", které by mělo být venku ještě v září tohoto roku.
Festival decentně uzavřela ORCHESTRA, alternativní duo od letošního roku patřičně oživující sušickou rockovou scénu. Obecenstvo sice vychladlo, ale značný ohlas definitivně utichl až po posledním songu, který zazněl čtvrt hodiny před půlnocí.
Na závěr by nebylo na místě opomenout moderátora akce. Všech 9 skupin představil vtipně, věcně a zodpovědně uvaděč Chuckie, který se sice, zvláště ke konci, nevystříhal jistých nepřesností, avšak každopádně to s publikem uměl a byl patřičně zapálený připravit každé kapele nažhavené publikum.

RORY ZET.
11.09.2005
SUŠICKÝ ROCKOVÝ PULS  >>>  Reportáž

 


 

ŠUMAVSKÝ MEDVĚD 2005, 20.8.2005 (Sušice)

 

Po loňském ročníku poznamenaném slabší návštěvou se pořadatelé nenechali odradit a uspořádali také letos v Sušici festival. Proti loňsku ubylo rocku a vládl metal, což jsem spíše přivítal, stejně jako mí tři spolucestující.
Začátek byl plánovaný na 14. hodinu a tak jsme s Davidem ze Strakonic vyrazili lehce po jedný, v Dražejově naložili další dva metaložrouty a v pohodě vyrazili směr Sušice. V Sušici jsem samozřejmě blbě odbočil, ale po krátké zajížďce jsme se po mrzké cestičce dokodrcali až do areálku u Otavy. Obavy z návštěvnosti se potvrdily, když kluci platili coby třetí až pátý příchozí ... Postupně ale přece jen lidé přibývali a večer byl prostor takřka plný.
Úderem půl třetí zahájila akci klatovská začínající kapela STONE THERAPY. Prý to byl jejich šestý koncert a bylo to hodně znát. Vázla souhra, z mladíků byla cítit i nervozita a navíc repertoár postrádal silnější momenty. Ke kladům snad můžu přičíst nečekané směrování bandu do old school vod black death metalu snad podobnému staré Fata Morganě a hlavně závěrečnou skladbu převyšující zbytek materiálu o hlavu, jejíž název jsem ale zapomněl. Kluci jsou ale mlaďoši a každý nějak začínal, takže to chce hodně cvičit a nic si nedělat z kritik podobných téhle :-). Jo, a malování na tvářích měli docela hezký :-).
O ASISTAR_T jsem věděl akorát to, že tam hraje jeden z letitých pisálků Franta Březina (třeba Metal Breath, když ještě vycházel na papíru, nyní Sušický rockový puls) a že by to měl být noise rock. Měl jsem trochu strach, aby to nebylo něco pro uši Radka Kopela, ale byl jsem příjemně překvapenej. Pohodová rocková muzika, výborně sehraní muzikanti a neméně kvalitní zpěv. Absenci druhé kytary vyřešili pánové využitím basy jako rovnocenného nástroje a vystoupení se mi líbilo.
O trochu delší pauzu se postarali bloudící EMPTY FEELING. Ti někde odbočili blbějc než já a zajeli si pár kiláků. Tuhle kapelu z Františkových Lázní jsem zatím neslyšel, ale zajímavostí už předem měl býti zpěv nikoli v nějakém zprofanovém jazyku, ale ve španělštině. Ač tvrďárny úplně nemusím, EF mě posadili na zadní část těla. Úderný a agresívní death metal, dobří instrumentalisté a hlavně výtečný frontman rovná se výborný set.
Domácí SLAX se věnují hard coru a ač byli dobře sehraní a nic v jejich muzice nebylo špatně, mě až tak nezaujali. Pravda, půlku jejich setu jsem prokecal s Frantou z Asistaru, ale ani po zbytek jejich vystoupení mě to nebralo natolik, abych se začal pídit po nějaké nahrávce.
Budějčáky PENTAGON jsem neviděl asi rok a za tu dobu se zase udála změna v sestavě. Na postu kytaristy nestál šikula z Trais, ale slečna, mimochodem jediná zástupkyně něžného pohlaví na pódiu za celý den a večer. Říkal jsem si, jestli si nevzala moc velké sousto, ale od první skladby bylo po pochybnostech, protože děvče hrálo bezvadně a mám dojem, že i větší podíl sól než zpívající kytarista a náčelník kapely. Pentagon se mi líbil vždycky, nejinak v sobotu. Jejich staroškolský melodický thrash postavený na základech, které vybudovala Metallica a Megadeth, zabírá pořád, i když se mi zdá, že hrají stále stejné skladby.
MEGADETH REVIVAL následoval hned po Pentagon, aniž by došlo k pauze nebo prostřídání hudebníků. Stejná parta totiž tvoří i tenhle projektík a přehrává letité fláky legendární bandy kolem mistra Mustaina. Megadeth mají na kontě pěknou řádku hitovek, takže bylo z čeho vybírat. A i když Megadeth nemám nějak extra zmáknutý, většinu skladeb jsem znal a nutno pány a slečnu pochválit třeba za pěkné provedení ultra dlouhého Hangaru.
Pak už přišel čas pořádajících osudem pronásledovaných PROMISES. Ti totiž po vydání debutového alba furt dokola mění sestavu a shání nové členy po odpadlících. Loni měli zpěvuli, ale kromě ní to zabalil i bicmen a letitý basák Kličkin. A když se povedlo dát novou partu dohromady, uhnal si nový basák zánět šlach nebo co a narychlo se jeho party naučil jakýsi Žabák (později se ukázalo, že jinak Osoby?). K mikrofonu se po nějakém tom roku vrátil bývalý zpěvák Viktor a za bubny usedl mladíček snad patnáctiletý. Promises zahráli dvě nové skladby a několik starých fláků, které jsem dobře znal a pěkně si je zanotoval s kapelou. Snad už jim sestava tentokrát vydrží a podaří se spáchat další nové věci a novou nahrávku. Bicmen zdá se být příslibem pro budoucnost, tak nevidím problém.
Nejvíce jsem se těšil na ASMODEUS a nebyl jsem zklamán. Na Open Hellu měli přece jen omezený čas, na sušické akci prostor snad dvojnásobný. A naložili s ním výtečně. Začali staršími kusy z prvního alba Prosincová noc a postupně se propracovali k skvělému poslednímu zářezu Sabat v Carnegie Hall. Tuhle desku žeru (viz. recenze) a živé provedení za studiovým vůbec nezaostává, možná dokonce naopak, protože zvuk kytar je silnější. Pánové sáhli i do nedávno vydaného projektu A+ (taky výborné dílko, taky viz. recenze) a s varováním, že více než jednu skladbu A+ by fanoušci neunesli, zahráli Svině na grilu. Fanoušci by ale určitě snesli od téhle party cokoliv, protože po pódiem bylo celý Asmoset plno a ohlas měli Klatováci jednoznačně největší, většina lidí znala všechny songy zpaměti.
COWARD trochu doplatil na zvuk (hlavně kytary byly snad polovinu gigu nějaké utopené), trochu na zařazení po Asmáčích. Lidí na place ubylo a ač se borci snažili, mě z toho vyšlo takové nějaké nemastné neslané vystoupení. Postupem času se zvuk vylepšil a Cowardi přecejen více roztopili pod death / thrash metalovým kotlem.
Poslední se představili OSOBY?, cover parta, ve které jednu kytaru drží Venca (Promises), druhou Petr (Mortifilia), basu již zmiňovaný Žabák a bicmen a zpěvák jsou nevím odkud :-). Stejně jako loni zazněly hitovky AC/DC, Nickelback, Kurtizán z 25. avenue, Rammstein - ten se moc nepovedl :-( a ještě nějakých jiných :-). Zahraný to bylo dobře, zazpívaný taky, Venca přerval strunu, tak mu Michal briskně půjčil svojí kytaru. Mě to moc nebavilo, Davida to nebavilo vůbec, dražejovský blackers žrali aspoň to Ácédécé, zato jiní návštěvníci to brali a pařili o stosedm, ale když udeřila jedna hodina popůlnoční, muselo se skončit, neboť delší produkce by mohla znamenat potíže s úředníky nebo úřady nebo policajtama nebo nevím kým a tak tenhle report končím se slovy, že letos to bylo lepší než vloni a že se nám tam všem líbilo, klobásky že byly pěkně propečené, pivo studené a levné, jenže já pil vodu, abych ty tři výtečníky dovezl domů ve zdraví, což se podařilo, jinak byste teď těžko četli tenhle reportík.

Johan
23.08.2005
FOBIA  >>>  Reportáž

 


 

ASISTAR_T, SOMEBODY RECALLED  04. 06. 2005 (Sušice)

 

Netradiční prostory Cafe baru Alena byly v sobotu 04.06. večer svědkem vystoupení sušické formace ASISTAR_T a táborských SOMEBODY RECALLED.
ASISTAR_T tento dvojkoncert otevírali a bohužel zněli jako opravdoví předskokani. Garážový zvuk prostor baru nebyl pro kluky tím pravým ořechovým. Na co má, probůh, Mylothary tak pěkný aparát a kytaru, když mu to zní ještě hůře, než-li jeho stará Jolana a kombo za dvaosm, se kterými dokázal udělat zvuk v Scythe M!? Zpěv byl naprosto nečitelný, ale to lze přičíst prostoru a chybějícímu zpěvovému aparátu. Berry si to tam poctivě oddupal a odbrnkal. Rory se mi tentokrát zdál nějaký "zakřiknutý". Vystoupení nového člena, bubeníka Kennedyho, který přišel podpořit drajv kapely, ještě nebylo úplně v "poho", ale songy s ním byly v tu ránu někde jinde. Dejme tomu čas. Asistar_t mi zněli nejlépe na jejich prvním vystoupení v Podmoklech a loni na Santosu. Zdá se to jen mě, nebo se z jejich písniček úplně vytratila melodika, která byla pro některé starší skladby dosti typická? Nové věci mi díky tomu znějí příliš cize a navíc dosti komplikovaně. S lepším zvukem to snad zvládnu. :)
Naproti tomu SOMEBODY RECALLED předvedli to, čemu se říká tah na bránu. Zvuk, před kterým jste neutekli, koncertní nasazení a o třídu přesvědčivější muzikantský výkon, byly hlavní devízy tohoto táborského tria. Opět byl velmi mizerný zpěv, ale přes tento handicap se Somebody Recalled přenesli bez větších obtíží a nám přihlížejícím to bylo úplně u zadku. Za chvilku se v baru pohupovalo úplně všechno. Velmi konkrétně zahrané bicí, slušný výkon a hlavně projev baskytaristy a kytaristy snad všechny utvrdilo v tom, že kapely z Tábora - ač občas na úkor zpěvů - instrumentálně nikdy nezklamou.
Byl to velmi osvěžující večírek. Díky.

Luboš Frančík
06.06.2005
SUŠICKÝ ROCKOVÝ PULS

 


 

ASISTAR_T, SOMEBODY RECALLED  04. 06. 2005 (Sušice)

 

Tak jsem se v sobotu 04. 06. večer dostavil do Cafe Baru Alena na Sušickém náměstí, kde se k mému velkému překvapení konal koncert místních ASISTAR_T a táborských SOMEBODY RECALLED. A vůbec to nebylo špatné!
Prostor Cafe Baru vskutku nevídaný - místnost o velikosti koupelny, naplněná kapelou a jejími nástroji slibovala zážitek nevšední. Inu, vmáčkl jsem se dovnitř..
První vystoupili místní ASISTAR_T. K mé radosti byli tentokrát lepší, než když jsem je slyšel naposled (doposud měla jejich vystoupení spíše sestupnou tendenci). Svůj set mají zvládnutý, místy dle mého názoru poněkud nudný, což je ovšem dáno, více než u jiných kapel, osobním vkusem posluchače. Kapela se prezentuje jako alternativní a undergroundová a já říkám ano. Je tomu tak. Jen možná občas je v tom podzemí až příliš hluboko..
Neodpustím si kritiku zpěvů. V některých momentech jsem cítil zřetelné odkazy na tvorbu Scythe M a tam to fungovalo. Jinak bohužel příliš ne. Druhá výtka směřuje k elektronickému bubeníku - nemohu si pomoci, ale není to ono. Kapela s ním totiž postrádá tolik potřebný feeling.
Ale blýská se na lepší časy. Některé písně totiž již odehrál bubeník živý (nový člen) a v takových chvílích kapela vyrostla do dvojnásobné výšky. Doufám, že časem zmizí elektronické bicí zcela!

Druzí se na scéně objevili táborští SOMEBODY RECALLED. Zvuk se zlepšil zhruba o sto procent (zkrátka Tábor, co k tomu dodat), energie kapely mne strhla a tak jsem blbnul a tančil a měl radost, že tam jsem. Kam kapelu stylově zařadit není zcela jednoznačné – slyšel jsem například prvky Jolly Jokerů, slyšel jsem i typické hard-coreové podklady a samozřejmě jsem rozeznal i vliv táborské klasiky, jako jsou Deverova Chyba, či Waawe.
Osobně bych uvítal více zpěvu (a také aby byl slyšet). Jinak jsem byl spokojen, palec je nahoře.
Musím ještě SOMEBODY RECALLED pochválit za "pódiovou" prezentaci. ASISTAR_T byli dost strnulí, ale říkal jsem si, že v tak malém prostoru to ani jinak nelze. Lze! Takže pohyb, pánové (a to platí pro všechny sušické kapely)!
V závěru bych rád vyjádřil naději, že v budoucnosti bude podobných akcí přibývat, a že si sušický koncertní život bude i nadále hledat nová, neTradiční místa.

Petr Lerch
05.06.2005
SUŠICKÝ ROCKOVÝ PULS

 


 

NAPALMED, RHONDIAN, ASISTAR_T  29. 11. 2003 (Kralupy nad Vltavou)

 

Sobotní den utekl jako voda a byl tu opět večer. Už jsem sám pro sebe uzavíral sázky, zda mě fízlové znovu zastaví. Posledních čtrnáct dní mám na „Grossovce“ opravdu velkou smůlu. Přijde mi, že jediné auto, které jezdí v noci po okolí je to moje a oni asi nemají nic jiného na práci, než chytat právě mě. Do Kralup jsem vyrazil sám, ale obrázek s parkovací komedií moje autíčko opět opakuje. Hned u kasy se zdravím s borci z RHONDIAN a představuji jim naší kompilačku (také oni jsou na ní zastoupeni, aneb chlubím se podruhé). Sraz v klubu si dávám s Payem, který mě ihned hecuje na pivko, ale prozatím odolávám. Celou akci má na starosti Jirka Holub a je od něj fakt skvělé, že pozval i takový antikomerční soubor, jako je NAPALMED. Radek Kopelů je fakt nadšenec a jeho vitalitu mu mohou mnozí závidět. Spolu s dvěma borci rozjel nefalšovaný rambajs a pokud někteří návštěvníci nevěděli „vo co go“, raději se klidili někam do ústraní.My, kteří již produkci Radkova „ansámblu“ známe, nemáme až tak vytřeštěné oči a celou masivní show za podpory tekutin zvládáme v pohodě. Během večera koukám a koho nevidím…Míša na vlastní triko se svou kámoškou Hankou, dorazila zamnou. Když se oklepala z napalmedovského šoku, ihned se mě vyptávala na Policejní story s tím, že tento večer na mě určitě čekají zas. BRRR! Na řadě byli RHONDIAN, kteří se však připravovali tak mohutně, že to nevydržely místní pojistky a klub se ponořil do absolutní tmy. Skalní kralupští blackers ihned spustili hymnus MASTER´ S HAMMER, „Každý z nás zabíjí Boha“ a tím tak výstižně připravili půdu pro brněnské bardy. RHONDIAN hned od začátku silně přitlačili na pilu. Jejich kytarová palba za podpory barevných samplů rozvášnila do té doby trošku mdlé publikum. A když už jsem u těch lidí…ani tento večer to nebyla s návštěvností žádná sláva, nakonec se však maličký klub přece jen vcelku zaplnil. A ti co dorazili (třeba jen náhodou) určitě nemuseli litovat. RHONDIAN pumpovali jeden sekaný rif za rifem. Pecky jako „Psycho Love“ nebo „Outsider“ jsem si s krásně vychutnal. Kapela rovněž představila novou klipovku „Cosmic Girl“, kterou budou moci fans spatřit na Stanici O. Zazněla také předělávka od Madonny, což byla jakási hádanka pro posluchače, která se celkem čekaně minula účinkem. Třetí na řadu přišla odlehčená noise-fell rockůvka ASISTAR_T, jejichž náročná hudba nejprve šokovala a teprve poté se ji dostalo patřičného uznání. V čele dvoučlenné kapely stojí basák Franta Březina, který byl ještě nedávno spjat s fanzinem RINSING STAGE. Docela mě překvapilo, jakým hudebním směrem se vydal. Kytarové výpady se v podání této dvojky neustále měnily, a když jste čekali nějakou souvislou melodii, přišel najednou zvrat, přetrhávající veškeré naděje na nějakou delší souvislost. Zkrátka ASISTAR_T zůstanou pro většinu smrtelníků nepřekonatelným balvanem, ovšem něco do sebe jejich tvora má. Bicí automat hudbu nijak neshazuje a když jsem tak neustále poslouchal změny nálad a temp, na mysl mi přišla letitá originální šílenost Z KOPCE. A jsem definitivně v koncích….na závěr jsme ještě s Payem celou akci zhodnotil a za podpory dvou slečen se vydal k domovu. Tentokrát moje cesta projela téměř všechna pekla a tak Policisté na mé fáro čekali zbytečně….Co říci na závěr? Fajn víkend, dobrá muzika a prospaná neděle…Ale není nad to se trošku odreagovat…..

Aleš Levý
02.12.2003
R.U.M.

 


 

NAPALMED, ASISTAR_T  01. 02. 2003 (Most)

 

...to jsem takhle jednou v sobotu večer vyrazil na vystoupení NOISEové formace NAPALMED a měl jsem velikou radost, že vidím spoustu svých starých známých muzikantských přátel takhle pohromadě, a že jsou všichni v dobré náladě. Jak je dobrým zvykem dobrých pořadatelů, bylo vše již nachystáno, jak pro NOISEovou produkci, tak pro předskokany.
V dobré pohodě začíná své vystoupení kytarová formace se spoustou, a tady bohužel musím zdůraznit přeplácaných, místy nesrozumitelných a nesmyslných zvuků, doplněných vlastními melancholickými zvuky kytar a velice slabým pěveckým projevem. Nicméně nejsem sám nespokojen a tleskám radostí z ukončení smutné (každé) skladby. Chlapci odcházejí a mě se opět vrací dobrá nálada při debatách s muzikanty.
Příchod ORANGEMANa naznačuje, že začátek produkce hlavních hvězd večera je na spadnutí... a už to začíná ... komorní prostředí pro komorní NOISE, začátek navozuje opravdu dobrou atmosféru následuje pár výraznějších kreativních šumů a já musím konstatovat, že NOISE v podání NAPALMEDu neruší a je docela příjemný, cítím dobře odvedenou podkladovou práci a především výbornou miximprovizaci a především spoustu pozitivní energie, především z velmi důležitého hlasového projevu... ale co to najednou slyším - rytmus!!! v podání ORANGEMANa a podporovaný samotným frontmanem: tfuuuuuj-!!! KOMERCEEEEE!!! (a nevšiml jsem si toho sám, a málem mi to vyrazilo dech)..., sem tam se projeví podivný panáček prožívající opravdový NOISEový záchvat (patrně nějaký zapomenutý muzikant v komářím těle s komářími pohyby, hledající účinnější způsob zviditelnění se), produkce graduje, zdá se že vrcholí, sluch i zrak zbystří - ano, tohle je pořádnej NOISEovej nářez... aaaaaaaaaa konec... výborně, v nejlepším je umění přestat, povedlo se... a vůbec celá produkce... odcházím s dobrým pocitem z dobře stráveného večera při kvalitní NOISEové produkci... DĚKUJI!

Pavel (Mlaďoch) Jungmann
02.02.2003

 

 


[ Headquarters ]  [ Asistar_t ]  [ Kapela ]  [ Koncerty ]

[ Nahrávky [ Mp3[ Texty ]  [ Recenze ]  [ Fotografie[ Odkazy [ Zápisy ]  [ Kontakt ]

 

 Srpuls.CZ | Asistar_t © 1-7 Sir Rex PULS Recordings 

NAVRCHOLU.cz