B e r r y

 

Profil a anketa s baskytaristou Asistar_t.


 

 

Jméno a příjmení: Frank Berry

Znamení: Střelec

Věk: 29

Funkce v kapele: krocení basové svině, moneyžer, zástupce pána webu, tajný podomní prodavač interviews

Záliby a hobby: kapela Asistar_t, tvorba publicistického seriálu Sušický rockový puls, usilovná propagace skupiny Mortifilia, poslech a vytrvalá kompletace těžcerockových vinylových desek z 80. let

Volný čas: spánek, práce, rodina, záliby a hobby

Domácí zvířectvo: korela, kterou doprovázím celý její život a ona půl života mého

Oblíbená strava: bramborák z cukety, houby, sójový steak, zelenina, chřestová omeleta, květákový placky, tofu, lečo, čína se sójovými nudlemi, fazole, čočka, špenát, bramborový salát, mrkev, guláš, ... Vše pochopitelně bez mrtvol zvířat.

Hudební vzory, oblíbené kapely: Kromě ASISTAR_T nemám hudební vzory, pouze oblíbené kapely. Do seznamu jsem zařadil pouze ta největší jména a z nich ještě spoustu vynechal...

Zahraniční: ARTILLERY, AUTOPSY, BATHORY, BIOHAZARD, BLACK SABBATH, BOLT THROWER, CANNIBAL CORPSE, CARCASS, CELTIC FROST, CONTROL DENIED, DEAD KENNEDYS, DEATH, DEICIDE, DEPECHE MODE, DESECRATOR, DISCHARGE, DISHARMONIC ORCHESTRA, DISMEMBER, ENTOMBED, FEAR FACTORY, FORBIDDEN, GORILLA BISCUITS, GRIP INC., HELLHAMMER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IMPALED NAZARENE, INCUBUS, IRON MAIDEN, JOY DIVISION, JUDAS PRIEST, KING CRIMSON, KING DIAMOND, KISS, KREATOR, LARD, LED ZEPPELIN, LIFE AFTER LIFE, LIFE OF AGONY, MACABRE, MALEVOLENT CREATION, MASSACRA, MASSACRE, MASTER, MEGADETH, METALLICA, KYLIE MINOGUE, MINOR THREAT, M.O.D., MORBID ANGEL, MORGOTH, MOTÖRHEAD, MÖTLEY CRÜE, NAPALM DEATH, NIRVANA, NOCTURNUS, NUCLEAR ASSAULT, OBITUARY, OI POLLOI, OZZY OSBOURNE, PANTERA, PARADISE LOST, PESTILENCE, POSSESSED, PRONG, PROTECTOR, PUNGENT STENCH, RATOS DE PORAO, RESIST, RUMBLE MILITIA, SEPULTURA, SLAYER, S.O.D., SODOM, SORE THROAT, SOULFLY, A SUBTLE PLAGUE, SUICIDAL TENDENCIES, SUFFOCATION, SWANS, TANKARD, TESTAMENT, TIAMAT, UNLEASHED, VADER, VENOM, VOIVOD, XENTRIX

Československé: starý ABRAXAS, starý ARAKAIN, ASMODEUS, AVENGER, BRAINWORKER, CITRON, COLP, DARK GAMBALLE, DEAD HOUSE CHICAGO I.R.A., DEBUSTROL, DG 307, MILOŠ DODO DOLEŽAL, ELÁN, FERAT, FORGOTTEN SILENCE, F.P.B., GARÁŽ, GRIDE, HAPPY DEATH, INSANIA, JOLLY JOKER & THE PLASTIC BEATLES OF THE UNIVERSE, starý KABÁT, KRABATHOR, KRITICKÁ SITUACE, KRUCIPÜSK, KAREL KRYL, KRYPTOR, LAURA A JEJÍ TYGŘI, MASTER´S HAMMER, MORTIFILIA, MRTVÁ BUDOUCNOST, M.S.R., NAPALMED, starý NAŠROT, NEGATIVE FACE, PATHOLOGIST, PERVERSIST, PLEXIS, PRAŽSKÝ VÝBĚR, PROMISES, RADEGAST, ROOT, SAD HARMONY, SCYTHE M, SORATH, SUNSHINE, TATA BOJS, TITANIC, TÖRR, TUBLATANKA, UŽ JSME DOMA, V.A.R., VIDIEK, VISACÍ ZÁMEK, VITACIT, XIII. STOLETÍ, ZEMĚŽLUČ

Charakteristika ostatních členů kapely: Oba jsou milí, hodní a nekonfliktní. Je na ně spoleh co se týká skutečně velkých věcí, není až takový v těch menších. Hromotluk Mylothary má ruce jako lopaty a vlasy mu rostou průměrnou rychlostí 0,1m / měsíc. Nedokáže se vyjadřovat okamžitě věcně, věci probírá ze všech možných úhlů a komunikuje formou nelehkých hádanek. Kennedy je co do vzrůstu postavy nejmenší v kapele, ale je ho nejvíc slyšet. Někdy se vyjadřuje příliš ukvapeně, ovšem je upřímný a neskrývá své emoce. Zatímco Kennedyho mohu označit přítelem, Mylotharyho vnímám stále zatím jako dobrého kámoše, což je ale dáno faktem jeho velmi introvertní a v podstatě nepřístupné povahy.

Motto: Žij a nechej žít.


Jak jsi se do kapely dostal a ve kterých jsi působil předtím?

V létě roku 2001 mne v Hrádecké ulici zastavil uniformovaný člověk, představil se jako Bill G. Mylothary, zajistil zbraň, uložil ji do pouzdra a podal mi papírek, na kterém stálo: "Chci zase slyšet Tvojí basu!" Slovo dalo slovo, já ji po šesti letech sundal ze hřebíku a nová kapela byla na světě.
V letech 1994-1995 jsem pětset dnů působil ve formaci NO POSERS, která odehrála tři koncerty (Zbynice, Čejkovy a Tábor) a navždy po sobě zanechala jedno video a pět zvukových nahrávek. Několik lidí se mi ptalo po webových stránkách - pokud se najdou ještě další zájemci a bývalí spoluhráči nebudou proti, možná je jednoho ošklivého dne vytvořím.

Co chceš svou hrou vyjádřit a co nechceš, aby určitě vyjadřovala?

Sebe, respektive výhradně vlastní nápady a postupy. Nechci, aby jakýmkoliv způsobem vyjadřovala, že je snadné ji zařadit do jakkoliv konkrétního stylového fochu a přestat o ní přemýšlet.

Co by jsi změnil na své kapele?

Přál bych si rozšířit sestavu o sólového zpěváka, který by k nám zapadl především jako člověk, a dovybavit kapelu adekvátní aparaturou.
Co do hudebního stylu, sedí nám stávající, ovšem není definitivní - nebráním se naprosto ničemu, co mne i kapelu obohatí a posune.

Co by jsi poradil začínajícím kapelám, pokud se na to cítíš?

Nepropadat depresím a pocitům marnosti po prvních nepříznivých kritikách hudebních publicistů a upřímném hodnocení posluchačů. Nevzdávat se a jít za svým cílem, tedy pokud nějaký existuje.

Dalo by se vaší hudbou uživit?

Teoreticky ano, prakticky nikoliv. Pohybujeme se v naprosto antikomerčním proudu a zatím jsme se zdaleka neprosadili ani v něm. Pokud bychom se dostali na jeho vrchol - což by znamenalo nehrát jen pro zábavu, ale obětovat tomu úplně všechno - možná by to bylo na uživení, ale jenom na to vlastní holé uživení. Ale my potřebujeme bydlet, živit rodiny, jezdit autama, kupovat si desky, ... a rozvíjet se v mnoha dalších směrech. Hudba je skvělá a rozhodně patří mezi naše priority, ale stejně tak rozhodně není všechno.

Existuje něco, o co se pokoušíš už léta a nezvládáš to?

Spoustu věcí zvládám, ale připouštím výjimky... Třeba naučit se dobře anglicky. Porozumět některým lidem, zejména hajzlům a pokrytcům. Mít vlasy dlouhý až na zadek. Nenastydnout.

Co nebo kdo živí tvoji lásku a naopak nenávist?

Rodina, přátelé, kamarádi, hudba a naopak hajzlové, křiváci, paraziti, hloupí, netolerantní a nespolehliví lidé.

Co tě děsí?

Setkání s těmi, kteří živí moji nenávist, některé momenty hororových filmů, příliš prudký sjezdovky, stav tuzemských vozovek, terorismus, čas, nekonečno.

Co drogy (čekáš-li otázku typu "bral´s je?", mýlíš se)? Co drogy, máš něco?

Mám doma spostu drog: stovky vinylů, stovky cédéček, internet, slovníky, hudební publikace, bedny černýho piva, ...

Líbí se ti v Sušici? Pokud ne, tak kde?

V Sušici jsem se narodil a čím dál tím intenzivněji nabývám přesvědčení, že sem patřím. Líbí se mi tu a mám k tomuto městu osobní vztah. Po třech letech jsem žil v Plzni i Praze, ale nakonec jsem se vrátil, byť je to tu těžší v mnoha směrech. Ale nestěžuju si, pro mě je život v Sušici v jistém smyslu komfort, který si spousta lidí (rodáků) z různých důvodů nemůže dopřát.
K Praze i Plzni mám velmi dobrý vztah a rád a často tato města z nejrůznějších důvodů navštěvuji. Život si dovedu představit v obou, ale dnes už by mi tam asi scházel ten relativní klid maloměsta. Možná mne v budoucnu zláká život na vsi, ale v tuto chvíli pro to nemám prostředky, čas ani myšlenky.

Tvé přání do budoucna a vize cílů s Asistar_t?

Dobře se bavit při tréninku, členy fanklubu a nové příznivce nepřestávat fascinovat novými a nevytřelými postupy a společně pak na akcích rozprávět až do pozdních nočních hodin.
Vize cíle je prostá - stát se nejoriginálnější nejslavnější sušickou kapelou všech dob!

 
 

 Rory (ex-Asistar_t), 10|2005


[ Headquarters ]  [ Asistar_t ]  [ Kapela ]  [ Koncerty ]

[ Nahrávky [ Mp3[ Texty ]  [ Recenze ]  [ Fotografie[ Odkazy [ Zápisy ]  [ Kontakt ]

 

 Srpuls.CZ | Asistar_t © 1-7 Sir Rex PULS Recordings 

NAVRCHOLU.cz