Hlavní stan  |  České vinyly  |  Recenze  |  Rozhovory  |  Odkazy  |  Kapely

Hledané  |  Nabídka  |  Inzerce  |  Poznámky  |  O nás  |  Kontakt  |  English info


>>>   H l a v n í   s t a n   >>>   P o z v á n k y   >>>   MAGICK MUSICK 2013 open air festival, 21. - 22. červen, Čermná u Sušice, Vlčí Bouda

English version is not available now>>>   E n g l i s h   >>>   

>>> JASICCA | 2013-06-07 >>>

MAGICK MUSICK 2013 open air festival, 21. - 22. červen, Čermná u Sušice, Vlčí Bouda

Festivaly dneska pořádá každý, kdo byl ještě před patnácti lety zapálenej DJ a za pět let bude se svou kapelou vydávat gramofonovou desku za prachy hodnýho strýčka, a proto si dovolujeme sepsat jistý manuál k pátému ročníku Magick Musick, aby se posluchač v záplavě bezcenných a nudných informací místo na něm, neocitl uprostřed vždy přítomné pseudozábavy a později například nelitoval. Však každému co jeho jest.

Všechny kapely, které vystupují na letošní Boudě, mají na kontě víc, než jen hraní v tátovo chalupě a na narozeninách svejch kámošek. A až na dvě výjimky mají na kontě alespoň jeden velký vinyl, pomyslnou vstupenku na Magick Musick. Tak si je sjedeme.

PLAKÁT

Pátek 21. 6. od 18 hod.

K-LXM není hudba ve smyslu, jak ji vnímáme, a není kapelou v obsazení, na které jsme zvyklí. One man ambient-industrial performance z Plzně užívá místo oficiálních hudebních nástrojů pružiny, plechy nebo dřevo. Připravte se na hluk, o kterým se vám v továrně dosud ani nesnilo.

PLEASE THE TREES byli před pěti lety na Santosu zajímaví, ale nějak jsem jim to nesežrala, nicméně poslední skvělou desku A Forest Affair - v perfektním provedení - i s navijákem. V současnosti je to jedna z nemnoha opravdu silných emotivně-rockových kapel, kvůli kterým tuhle akci dál táhneme. A to myslím zcela upřímně.

Pátek bude v Boudě, připravte si chrániče sluchu, květovanou košili a prachy na panáky, na který se možná necham pozvat. První den je pro die-hard fans, a tak nemůže chybět Želva, kterej si předžhaví svý božský gramofony na klíčovou sobotu.

Sobota 22. 6. od 15 hod.

AZID v sobotu otevřou těžký vrata festivalového areálu. Sušická hardcore-punková kapela, která vloni vydala společný 12" vinyl s Hiroshima Nightmare, hrne pravověrně už roky. Dost možná ji znáte pod původním názvem Cui Bono - na Boudě hráli ještě před tím, než se tu nadobro usadil festival, o kterém je řeč.
[recenze split LP AZID "s/t" | HIROSHIMA NIGHTMARE "s/t"]

PRODAVAČ je Šampón, tedy bývalý zpěvák Sporto, a jeho současná kapela. Bez jakýchkoliv tlaků předkládá svoji vizi inteligentního popu s texty o životě v maloměstě, kterých je v Český republice minimálně tolik, kolik jeho followers na twitteru.

MORTIFILIA vloni vydala svou zatím životní desku Fate, kterou představí v plný parádě. Projev sušických mordýřů se během let přesunul k thrash-death metalu, kterýmu není svatá žádná nepravost.

CÉMUR ŠÁMUR z Krkonoš je mini big-band schlager-experimental, co se našel v alternativním rocku místy lehce evokujícím ducha Už jsme doma, avšak tohle přirovnání kulhá. Považte sami, kromě saxofonu se dostane na pozoun, flétnu, klarinet či trubku. Mají na kontě několik alb, poslední i formou vinylu.
[recenze LP CÉMUR ŠÁMUR "...Japabyne!"]

MÖRKHIMMEL vtrhli na scénu před několika málo lety a nyní - jako pohrobci kapel Thema Eleven, Mass Genocide Process, Tummo, See You In Hell, Úl!, Mother, aj. - mají za sebou už tři velký vinylový desky a několik turné venku. Tenhle perfektní metal-crust z Prahy zabírá, i kdyby ti byla celá scéna šum a fuk.
[recenze LP MÖRKHIMMEL "Zloskřivec"]

ČAD přiletí nevládním speciálem ze Slovenska s náloží violence-thrashmetalu s texty ve slovenštině, kterým je rozumět tak, jako je poslední roky - především zásluhou desky Ťažký kov - kapela v kurzu. Jestli si tohle necháš ujít, máš okamžitý vyhazov ze scény, jako že se neznáme.
[recenze LP ČAD "Ťažký kov"]

DJ ŽELVÍN (EX-ROOTS RIOT SOUNDSYSTEM) - stárnem vole, tak těm, co to není jasný - to jsou dva gramofony, zesáky, dva reproboxy, plná Bouda a infernální atmosféra. Hraje se podle zájmu lidí, který nikdy neopadá, tak spolehni se, že když vydržíš - a ty vydržíš - celou noc, DJ to dá hravě s tebou.Želvína si předem poslechnete doma z vinylů, ale na Boudě u toho můžete trsat se svejma kámošema, který jste rok neviděli. Účinkující kapely mají svý ukázky všude možně po internetu, ale dali jsme si tu krásnou práci a na stránkách festivalu www.madmusick.cz/festival v sekci Účinkující se můžete s každou předem dokonale seznámit.

Máme kontroverzní trailer, tříbarevnej obskurní banner, archaický webovky, digitálně i ručně dělaný plakáty, kalendáříky bez kalendáře a všechno to děláme poctivě po práci, kde si - pokud nepřijdeš - dáme v létě přesčasy. Ale budeme šťastný, když ty budeš šťastný. Kdekoliv. Lásku a mír. Jsme tajná buňka hippies, ale to už bych prozrazovala moc.

Nechceme státní dotace, zcela bychom popírali čím dál bláznivější myšlenku svobodné akce, chceme jenom dát vědět svým přátelům a jejich přátelům, kteří s pochopením zaplatí vstupné; ovšem když si některý z nich koupí víc lístků najednou, má u mě osobně jako vždycky plakát s podpisem, večeři na stánku a po akci mi dole u ohně může hodinu tykat.

PS: A jako každý rok, opět soutěžíme o nejlepší fotografii z Boudy, která se třeba objeví na plakátu pro rok 2014, tedy dáte-li to a letos přijedete.

 

 
BANNER
 
 

Nahoru | Hlavní stan


Srpuls.CZ | Vdmusick © Λ-Ω Magick Disk Musick 

NAVRCHOLU.cz
MS IE [Win] 6.0 & Mozilla Firefox [Win] 1.5.0.4 >> 1024x768 pix.